پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۳

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی جعفرزاده عصر چهارشنبه در جمع مردم و مسئولان شهر رشت افزود: نقش حمل و نقل در توسعه بسیار…

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی جعفرزاده عصر چهارشنبه در جمع مردم و مسئولان شهر رشت افزود: نقش حمل و نقل در توسعه بسیار حائز اهمیت است.

وی اظهارداشت: اهمیت حمل و نقل و نقش بسزایی این مهم در توسعه بر هیچ کس پوشیده نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در تمامی حوزه های تخصصی نقش زیر ساخت ها و  حمل و نقل نقشی بی بدیل است چرا که در خرید هر کالا و ارائه خدماتی که انجام می گیرد یک جابجایی و حمل و نقل صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: اگر وسائل نقلیه شهری از حیث امکانات بتوانند نیازهای شهروندان را برطرف کنند دیگر نیاز نیست هر فرد بطور مجزا با خودروی شخصی در خیابان ها و میادین شهری تردد و باعث ترافیک و آلودگی هوا شود.

جعفرزاده تصریح کرد: بنابراین توجه به ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری از مهمترین مقوله هایست که باید  شورای اسلامی شهر به این مهم توجهی ویژه داشته باشد.

وی با اذعان اینکه شهر رشت شرایط ترافیکی نامناسبی دارد، افزود: بی توجهی به این مقوله علاوه بر پیامدهای همچون نرخ فزآینده تصادفات رانندگی، مصرف بی رویه انرژی های فسیلی، تولید آلاینده ها که سلامت شهروندان و محیط زیست  را  به خطر می اندازد و هزینه های کلان را به دنبال دارد، چهر شهر را زشت و  می تواند معضل ترافیک را بصورت جدی در آورده تا اندازه ای که در بسیاری از فعالیت های روزمره زندگی ایجاد اختلال کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: بنابراین ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری مانند اتوبوس و دیگر وسائل نقلیه مهمترین عامل کاهش ترافیک است به همین دلیل بهبود، ساماندهی و ارتقای کیفی و کمی سیستم اتوبوسرانی باید در دستور کار قرار گیرد تا از بار ترافیکی خیابان های شهر کاسته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.