سه شنبه، ۱۱ شهریور ۹۳ - ۰۳:۰۵

شهردار مریوان گفت: تغییر در مبلمان شهری و افزایش فضای سبز از مهم‌ترین رویکرد‌های شهرداری مریوان در سال ۹۳ است. «فواد کریمی» در…

شهردار مریوان گفت: تغییر در مبلمان شهری و افزایش فضای سبز از مهم‌ترین رویکرد‌های شهرداری مریوان در سال ۹۳ است.

«فواد کریمی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی کردستان، اظهار کرد: شهرستان مریوان به‌واسطه‌ی گردش‌پذیری و توریستی بودن و موقعیت خاص استراتژیکی از مهم‌ترین شهرستان‌های غرب کشور است.

کریمی افزود: یکی از مهم‌ترین خصوصیات بارز این شهرستان، وجود جاذبه‌های گردشگری و توریستی است که در آن نهفته است، از این‌رو مهم‌ترین رکن و اساسی‌ترین اقدامی که شهرداری در حال اجرا کردن است بهره‌برداری از فضاهای سبز و ارتقای سطح کیفی زندگی مردم است.

شهردار مریوان در خصوص نحوه‌ی افزایش کیفیت زندگی مردم، خاطرنشان کرد: هرچه فضاهای سبز در یک شهر بیشتر باشد مردم آن شهر نیز شادتر هستند، هم‌چنین با ارتقای فضاهای آموزشی و فرهنگی می‌توان سطح آگاهی مردم از مسائل مربوط به شهرنشینی را افزایش داد و در نهایت کیفیت زندگی مردم نیز تغییر می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: به‌لحاظ بصری در حال تغییر شهر هستیم و امید است که با همکاری و همراهی مردم بتوانیم این تغییرات را بیش از پیش و در جهت افزایش زیبائی مبلمان شهری به شیوه‌ای مدرن انجام دهیم.

کریمی تصریح کرد: شهر یک اثر هنری است که می‌تواند در روحیه انسان‌های مقیم آن تأثیر مستقیم و جامعی داشته باشد، بنابراین هرچه شهری زیبا و آراسته‌تر باشد می‌توان ادعا کرد که به همان میزان جامعه‌ای شاداب داریم.

وی هدف از طراحی و اجرای مبلمان شهری را ایجاد محیطی خلاق و پروراننده مردم برشمرد و افزود: برای سامان دادن زندگی مردم میان همه‌ی ساختمان‌ها و بناهای دست بشر عناصر مکملی وجود دارد که امکان زندگی را در میان محصولات دست بشر به‌وجود می‌آورد که باید به‌درستی استفاده شود.

کریمی یادآور شد: جذابیت و خلاقیت در نحوه‌ی چیدمان مبلمان شهری سبب افزایش میزان رضایت‌مندی ساکنان شهر می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *