شنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۷ - ۱۰:۵۸
شهر زیرزمینی صخره های سفید White Cliffs

شهر زیر زمینی صخره های سفید White Cliffs نام یک شهر بیابانی و کوچک دورافتاده در استرالیاست که مردم آن برای فرار از…

شهر زیر زمینی صخره های سفید White Cliffs نام یک شهر بیابانی و کوچک دورافتاده در استرالیاست که مردم آن برای فرار از آفتاب سوزان تابستان زیر زمین زندگی می‌کنند. در این شهر همه نوع آدم از جانباز جنگ ویتنام و افغانستان تا پلیس بازنشسته و کارگر معدنی که زمانی آرزوی ثروتمند شدن داشته، زندگی می‌کنند. در ادامه با میهن پست سری به شهر زیرزمینی صخره های سفید White Cliffs خواهیم زد.

فقط 100 نفر در شهر زیر زمینی صخره های سفید White Cliffs در استرالیا زندگی می‌کنند . مسافت این شهر زیر زمینی با شمال سیدنی بیش از 1000 کیلومتری و با نزدیک‌ ترین سوپر مارکت به آن نیز در 300 کیلومتری شهر زیرزمینی صخره های سفید White Cliffs قرار دارد.

 شهر زیرزمینی صخره های سفید White Cliffs

تابستان‌ ها دمای شهر زیر زمینی صخره های سفید White Cliffs به 50 درجه می‌رسد و از بالا شبیه یک بیابان مسطح غیر قابل سکونت است. برخی تخمین می‌زنند که حدود 50 هزار گودال بلااستفاده در این شهر وجود دارد که توسط معدنچیان امیدواری ایجاد شده که زمانی به دنبال سنگ شانس خود بوده اند. امید‌های آن‌ ها این منطقه را از بالا شبیه به سطح ماه کرده است.

 شهر زیرزمینی صخره های سفید White Cliffs

ساکنان این شهر مجبورند از گرما زیر زمین زندگی کنند و برای رسیدن به نزدیک‌ ترین سوپرمارکت باید 300 کیلومتر رانندگی کنند. اما بیشترشان می‌گویند حاضر نیستند جای دیگری زندگی کنند. زندگی در این شهر چالش‌ های زیادی دارد، اما سکوت و آرامش منحصر به فردی دارد که شهروندان قدیمی، آن را با هیچ چیز دیگری عوض نمی‌کنند.

 شهر زیرزمینی صخره های سفید White Cliffs

هر چند بیشتر مردم در شهر زیر زمینی صخره های سفید White Cliffs خانه‌ های بسیار فقیرانه و کوچکی دارند، اما برخی از آن‌ها هم خانه‌ های زیرزمینی بزرگی دارند. خانه‌های بزرگ با درختان برگ‌داری احاطه شده اند که در ماه‌های تابستان تا حد امکان آن‌ ها را خنک نگه می‌دارد. بیشتر خانه‌ های شهر متعلق به کسانی هستند که امیدوارند روزی یک سنگ با ارزش در زمین‌های معدنی آن پیدا کنند.

اولین سنگ اپال در این شهر در سال 1884 پیدا شد و تا سال 1890 یک شهر کوچک از معدنچیانی ایجاد شده بود. در این دوران مصالح ساختمانی به سختی به دست آمده و گران بود، بنابراین معدنچیان امیدوار از گودال‌ هایی که قبلا حفر کرده بودند به عنوان خانه استفاده کردند. از آنجاکه زمین آن از ماسه سنگ تشکیل شده و خاک سست نیست، خانه‌ها محکم بودند. حتی برخی خانواده‌ها به این شهر می‌آیند و چند هفته چادر می‌زنند تا از سکوت بیابان استفاده کنند.

[tabs type=”horizontal”][tabs_head][tab_title]بیشتر بخوانید : [/tab_title][/tabs_head][tab]شهر زیر زمینی نوش‌ آباد کاشان،شهری با معماری عجیب برجای مانده از دوران ساسانیان [/tab][/tabs]

 

[highlight]منبع[/highlight]     dailymail

یک دیدگاه برای “شهر زیر زمینی صخره های سفید White Cliffs در استرالیا به روایت تصویر”

  1. امیر گفت:

    دلم میحواد برم تو این شهر زندگی کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *