چهارشنبه، ۱۱ تیر ۹۳ - ۰۱:۴۶

حجت الاسلام والمسلمین ˈسید محمد علی شهیدیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: از نظر قانونی نمی توانیم…

حجت الاسلام والمسلمین ˈسید محمد علی شهیدیˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: از نظر قانونی نمی توانیم حق پرستاری را به همسران جانبازان بدهیم زیرا این امکان وجود دارد، همسری پس از دریافت حق پرستاری دیگر از جانباز پرستاری نکند.

وی اظهار داشت: حق پرستاری را به جانبازان 70 درصد می دهیم تا در انتخاب پرستار مختار باشند.

معاون رییس جمهوری اضافه کرد: در بیشتر مواقع همسران جانبازان تمایل دارند خود این پرستاری را برعهده گیرند از این رو جانباز می تواند این حق را به همسرش پرداخت کند.

شهیدی ضمن تاکید بر اینکه تمام تلاش بنیاد شهید و امور ایثارگران خدمت به جامعه ایثارگران است، گفت: از تمام امکانات استفاده می کنیم تا مشکلات پیش روی این عزیزان را برطرف کنیم.

جانبازان کل کشور 546 هزار و 108 نفر است که از این تعداد 320 هزار و 528 نفر جانباز زیر 25 درصد (شامل 59 درصد از جانبازان) و 225 هزار و 580 نفر (شامل41 درصد جانبازان) بیش از 25درصد جانبازی دارند.

حق پرستاری براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی از سال ۱۳۷۸ به جانبازان واجد شرایط، برطبق توافق نامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پرداخت می‏ شود.

اجتمام**9303**1436

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.