پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۹

ˈفاطمه صغری آمالیˈ که در عین حال فرزند شهیده ˈطوبی تاجریزیˈ نیز است به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: شهید بخاطر عشق به اسلام…

ˈفاطمه صغری آمالیˈ که در عین حال فرزند شهیده ˈطوبی تاجریزیˈ نیز است به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: شهید بخاطر عشق به اسلام و نظام در روستاهای نهبندان مشغول راه سازی بود و من نیز در روستاهای بیرجند کار معلمی را انجام می دادم.

وی گفت: همسرم در زمره معدود شهدایی است که از خود وصیت نامه ای برجای نگذاشت زیرا معتقد بود باید به جبهه برود تا اگر روزی سه فرزندش از او داستان دوران دفاع مقدس را پرسیدند، روایتش بر اساس آن چیزهایی باشد که خود از نزدیک دیده است.

وی افزود: از سوی دیگر مفهوم شهید و شهادت نیز خود به تنهایی دنیایی از وصیت و مفهوم است زیرا کسی که به این درجه نایل می شود، صرف نظر از اینکه وصیت نام داشته باشد یا نداشته باشد، وجودش پر از معنا و مفهوم و پیام برای آیندگان است.

آمالی ادامه داد: هر چند جسم شهید امروز در کنار ما نیست اما طرز فکر و اندیشه او، همچنان بر منزلش حاکم است و اطمینان دارم که در قبال تقاضای همسرم که از من خواسته بود، فرزندانش را درست تربیت کنم، امروز وی از من راضی است.

وی افزود: خیلی از شهدا از خود وصیت بجای گذاشته اند، اما متاسفانه به وصیت آن ها آن طور که باید و شاید عمل نمی شود.

همسر شهید برازنده مقدم تاکید کرد: از مسوولان و مردم انتظار دارم آن راهی را بروند که مورد انتظار و خواست شهداست.

وی می افزاید: امروز خوشحال هستم علاوه بر تربیت سه یادگار همسرم، با همکاری 53 نفر نیکوکار، موسسه خیریه ای را بنا گذاشته ایم که هم اکنون 28 دختر از کودک تا جوان در آن زندگی می کنند.

همسر شهید برازنده که معلم بازنشسته آموزش و پرورش و مدیرعامل موسسه خیریه دختران شبانه روزی ولیعصر(عج) است، گفت: از سال 84 که این موسسه با هدف حمایت از دختران بی سرپرست یا بدسرپرست روستایی فعالیت خود را در بیرجند آغاز کرد، تاکنون 9 نفر را به مرحله ازدواج و تشکیل خانواده رسانده و شش نفر را ترک اعتیاد داده است.

وی افزود: همچنین 16 نفر تکواندو کار که در رقابت های استانی و ملی مدال کسب کرده اند، 12 نفر حافظ قرآن (یک تا چهار جزء) از دیگر موفقیت های این موسسه خیریه است که به تعبیر بهتر در راستای تحقق وصیت شهید علی برازنده مقدم فعالیت دارد.

شهید برازنده مقدم متولد 20 شهریور 1338 در بیرجند است که دهم تیرماه سال 67 به جبهه اعزام شد و در تاریخ 30 تیرماه همان سال در منطقه سومار، در عملیات مرصاد و در کسوت یک ˈسنگر ساز بی سنگرˈ به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

666/110

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.