یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۹:۲۳

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی قاضی عسگر بعدازظهر شنبه در مراسم بزرگداشت شهدای 7 تیر در مشهد اظهار کرد: همسر شهید بهشتی…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام علی قاضی عسگر بعدازظهر شنبه در مراسم بزرگداشت شهدای 7 تیر در مشهد اظهار کرد: همسر شهید بهشتی می گفت که او در خانه و بیرون از خانه خشمگین و عصبانی نمی شود و همواره با صبر و اخلاق رفتار می کرد و مقید به نماز اول وقت، تقوا و تربیت کننده جوانان بود.

وی ادامه داد: شهید بهشتی دارای خانه‌ای ساده بود و این چهره‌ ارزشمند حتی یک ریال هم برای فعالیت‌های انقلابی‌اش حقوق نگرفت و با تمام وجود خود را وقف این نظام و انقلاب کرد.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با بیان اینکه شهید بهشتی در شهر هامبورگ آلمان با چند زبان صحبت می‌کرد و به همه امور مسلط بود، افزود: این شهید از نظر تشکیلاتی هم فردی بسیار قوی بود و اگر تفکر این روحانی مبارز و خوشفکر و رهبری عالمانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نبود آنگاه معلوم نبود که چه سرنوشتی برای این کشور رقم می‌خورد.

 حجت الاسلام قاضی عسگر تصریح کرد: شهید بهشتی فقیهی بود که در درس امام خمینی(ره)، آیت الله بروجردی و علامه طباطبایی شرکت می‌کرد و نوشتن قانون اساسی کاری بسیار سخت بود و در این مسیر بیشترین نقش را شهید بهشتی ایفا و با صبر و حوصله و استدلال خود قانون را نوشت.

وی افزود: شهید بهشتی را نیرویی قوی در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد و گفت: توطئه های دشمنان تا به امروز ناکام مانده و علت این امر ناشی از مدیریت قوی امام و رهبری و حضور مسئولان خدوم در جامعه اسلامی است.

وی تاکید کرد: شهید بهشتی دارای اخلاقی ویژه و عجیبی بود طوری که سخنان مخالفان را می‌شنید و با استدلال پاسخ می داد و هیچ گاه اجازه توطئه چینی به دشمنان را نداد.

وی یادآور شد: جمهوری اسلامی در شرایط کنونی نیز شاهد دشمنی‌های فراوانی است و کمک 500 میلیون دلاری اوباما تنها نمونه ای از دشمنی هاست. اوباما که مدعی حقوق بشر است این پول را در مسیر نابودی سوریه ترزیق کرد و آن وقت این گونه افراد معتقدند که حامی حقوق بشرند.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت ادامه داد: افرادی مانند اوباما انسان کش هستند اما خود را حامی حقوق بشر معرفی می کنند. این در حالی است که آمریکا 4 هدف خود را سوریه، عراق، لبنان و ایران معرفی کرده است.

وی افزود: وحدت، رمز موفقیت این نظام در شرایط کنونی است و همه ما باید تحت امر رهبری بوده و برای مردم تلاش کنیم و آنها را در صحنه نگه داریم تا دشمن به فکر سودجویی‌ نیفتد.

حجت الاسلام قاضی عسگر با اشاره به اینکه در حادثه هفتم تیرماه دشمنان، ترور شخصیت‌های تأثیرگذار این انقلاب را آغاز و شهید بهشتی و 72 تن از یاران با وفایش را شهید کردند، اظهار کرد: حادثه هفتم تیرماه حادثه کمی نبود و نمونه مشابه این حادثه را در هشتم شهریور همان سال شاهد بودیم.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت ادامه داد: در هشتم شهریور دشمنان این نظام رجایی و باهنر را شهید کردند و این ترورها از سوی منافقین بارها و بارها تکرار شد و هر بار با درایت امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری دشمنان این نظام و انقلاب شکست خوردند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.