جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۳۰

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به فرا رسیدن هفته معلم، گفت: شهید مطهری، حقایق را با زبان اسلام…

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به فرا رسیدن هفته معلم، گفت: شهید مطهری، حقایق را با زبان اسلام برای مردم آشکار کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام و المسلمین “علی خاتمی” در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان، با اشاره به شهادت شهید مطهری و روز معلم و نیز گرامی‌داشت یاد و خاطره استاد و همچنین روز عقیدتی سیاسی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: امام خمینی(ره) شهادت این استاد بزرگوار را ضایعه‌ای دردناک برای اسلام و ملت ایران دانستند.

وی ادامه داد: شهید مطهری تمام عمر خود را در راه اسلام سپری کرد و حقایق را با زبان اسلام برای مردم آشکار ساخت و سرانجام نیز در این راه جان خود را فدا کرد، لذا این روز را به نام روز معلم نام‌گذاری کردند تا همواره مقام استاد و معلم را در جامعه تبیین و تشریح کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه هیچ‌گاه نباید از دشمنی دشمنان اسلام غافل شد، افزود: نام‌گذاری این روز به نام معلم با شعار امسال که “اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی” است، همخوانی دارد، چرا که جنگ هنوز به پایان نرسیده و دشمن پس از پایان دفاع‌مقدس با تمام وجود می‌کوشد تا در جامعه حضور پیدا کرده و به جنگ با فرهنگ و دین بپردازد.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه مبارز اسلام همواره باید نسبت به حمله‌های دشمن هوشیار باشد، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، اظهار کرد: مسوولان فرهنگی باید مراقب رخنه‌های فرهنگی دشمنان بوده و حساس و هوشیار باشند، البته این بدین معنا نیست که همه آسیب‌های فرهنگی، کار بیگانگان است، بلکه مسوولان فرهنگی نیز در این راستا نقش دارند، اما حضور دشمن در زمینه مسایل فرهنگی را نمی‌توان نادیده گرفت، زیرا دشمن همه توان خود را به کار می‌برد تا آرمان‌های انقلاب و باورهای دینی جامعه را خدشه‌دار کند.

وی ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از روز تشکیل تاکنون کارهای ارزشمند بسیاری را انجام داده است و تا امروز خط مقدم پاسداری از ولایت بوده و فعالیت‌های نهاد نمایندگی رهبری در این سازمان می‌تواند الگویی مناسب برای مسوولان باشد.

حجت‌الاسلام و المسلمین خاتمی همچنین با اشاره به سالروز شهادت امام هادی(ع) عنوان کرد: امام هادی(ع) روح کلی تبعیت از ائمه را در زیارت جامعه کبیرة بیان کرده است و لذا هر آن کس که می‌خواهد رموز و روش‌ها و الگوی کامل ولایت‌مداری را بداند، می‌تواند به این متن ارزشمند مراجعه کرده و در مفاهیم آن دقت کند.

امام جمعه زنجان با اشاره به سالروز تشکیل بسیج سازندگی، افزود: این نهاد تاکنون فعالیت‌های ارزشمندی را در راستای محرومیت‌زدایی انجام داده است. همچنین بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) در استان زنجان نیز با اعزام گروه‌های جهادی به مناطق مختلف آمار بالایی را در راستای محرومیت‌زدایی همچون بهره‌برداری از آب شرب مناطق، احداث مسجد، مدرسه و خانه‌های بهداشت داشته است که رقم آن به 46 پروژه می‌رسد و در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز فعالیت‌هایی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، باغداری و پزشکی با حضور بسیج جامعه پزشکی انجام داده است.

خطیب نمازجمعه زنجان با اشاره به 18 اردیبهشت‌ماه، روز جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر، یادآور شد: این نهاد ارزشمند نیز وظایف بسیاری را بر عهده دارد و تاکنون توانسته است اقدامات پرارزشی را در عرصه‌های مختلف امدادرسانی انجام دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به آغاز ماه رجب، تصریح کرد: این ماه، پر فضیلت‌ترین ماه‌ها بوده و فرصتی مناسب برای کسب فضایل اخلاقی است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.