دوشنبه، ۱۲ آبان ۹۳ - ۱۲:۰۳

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد بیاتیان شامگاه یکشنبه در دیدار نمایندگان مردم استان با مجلس شوراي اسلامي با روساي شوراهای اسلامي استان…

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد بیاتیان شامگاه یکشنبه در دیدار نمایندگان مردم استان با مجلس شوراي اسلامي با روساي شوراهای اسلامي استان کردستان اظهار داشت: دستیابی به جایگاه واقعی شوراها با حرکت به سمت مدیریت واحد شهری امکان‌ پذیر است.

وی با اشاره به اهميت جايگاه شوراي اسلامي شهر و روستاها در چهارچوب قوانين كشور افزود: وجود تعامل باعث بی ‌نیازی به گفتمان چالشی می ‌شود و تعامل لازم بین نمایندگان مجلس و شوراها متاسفانه تا کنون نبوده است.

نماینده مردم بیجار در مجلس نهم شورای اسلامی بیان کرد: نمایندگان در بحث انتخاب شهرداران دخالتی نداشته اند اما در حال حاضر ۸۰ درصد معضلات مراجعه کنندگان به ما به مشکلات شهرداری‌ ها است و این امر نیازمند بازنگری است.

بیاتیان یادآور شد: متاسفانه در حال حاضر بدنه شهراری انقدر از نیروهای سفارشی سنگین است که به حالت فلجی درآمده است و این روند بسیار نگران کننده است.

وی ادامه داد: بیشترین امضا کنندگان این طرح برای مطرح شدن در صحن مجلس نمایندگان استان‌ های غربی کشور هستند و این امر نیازمند ریشه یابی است.

نماینده مردم بیجار در مجلس نهم شورای اسلامی گفت: جایگاه شورا در قانون اساسی مشخص است و متاسفانه به دلیل عدم شناخت مسئولان از قانون اساسی درک درستی از شوراه ندارند.

بیاتیان در پايان سخنان خود در اين نشست اظهار داشت: شوراها به دلیل منتخب بودن از سوی مردم در بحث اجرایی شدن برنامه ها و ایجاد هم افزایی بین مردم و مسئولان ظرفیتی ویژه هستند که باید از این ظرفیت در راستای توسعه همه جانبه از آن استفاده کرد.

در اين نشست همچنين حامد قادرمرزي و محسن بيگلري دو نماينده ديگر مردم استان در مجلس شوراي اسلامي سخنراني كردند و سپس شماري از روساي شوراي اسلامي شهرهاي استان كردستان نيز به بيان ديدگاه هاي خود در خصوص طرح ارائه شده به مجلس پرداختند و از نمايندگان خواستند كه به اين طرح راي منفي دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *