دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۱۱:۰۵

به گزارش ایرنا، دراین نامه که یک نسخه آن روز دوشنبه در اختیار دفتر ایرنا در گناوه قرار گرفت، اعلام شده در جاده…

به گزارش ایرنا، دراین نامه که یک نسخه آن روز دوشنبه در اختیار دفتر ایرنا در گناوه قرار گرفت، اعلام شده در جاده گناوه به گچساران در حوزه شهرستان های گناوه ودیلم در شمال استان بوشهر40 نقطه حادثه خیز و خطرساز وجود دارد که هر روز باعث حوادث رانندگی می شود.

آنان دراین نامه آورده اند: این جاده 80 کیلومتری با وجود طول کم آن شاهراه ارتباطی بین 40 روستای بزرگ و کوچک و بخش بزرگ حیاتداود شمالی و لیراوی است که در سال 1345 ازسوی شرکت نفت بدون رعایت اصول مهندسی و زیرسازی مستحکم برای عبورومرور وسائط نقلیه شرکت نفت احداث شد که تاکنون نسبت به بهسازی و ترمیم آن اقدامی نشده است.

نویسندگان این نامه افزوده اند: این مسیر در سال 1361 بدون اصلاح زیرساخت ها و نواقص موجود آسفالت شده که به دلیل برطرف نشدن نقاط حادثه خیز آن تبدیل به مکانی برای مرگ ومیر و نقص عضو انسان های بی گناه بی شماری شده است.

آنان از استاندار بوشهر خواسته اند تا دستور لازم را برای مسوولان مربوط برای بازسازی مرمت این مسیر که از خواسته های بحق مردم محروم و زحمت کش روستاهای این دیار است، صادر کند.

در پایان این نامه آمده است: در ابتدا و انتهای این جاده، تابلویی با مضمون ˈ این جاده اختصاصی نفت بوده و وسایط نقلیه شخصی حق عبور ومرور از آن را ندارندˈ نصب شده است.

محور مواصلاتی گناوه به دیلم از محورهای مهم ارتباطی استان بوشهر به استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد است که به دلیل کم عرض بودن جاده همه ساله حوادث رانندگی دلخراشی در این مسیر رخ می دهد.

تلفات جانی مکرر در حوادث جاده ای مسیر بندرگناوه درشمال استان بوشهر به گچساران در سالهای اخیر دهها خانواده از اهالی روستاهای حاشیه این جاده را عزادار کرده است.

در آخرین تلفات جاده ای این مسیر که هفته گذشته روی داد، سه نفر از اهالی یک روستای همجوار این جاده کشته و چند نفر بشدت مصدوم شدند.

مردم این مناطق بارها در جلسات و نشست های عمومی با مسوولان نسبت به حادثه خیز بودن این نقطه هشدار داده اما تاهنوز نسبت به ترمیم و بهسازی آن اقدامی صورت نگرفته است.

گناوه و دیلم در شمال استان بوشهر واقع هستند. ک/1

637/539

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.