پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۰

پانزده کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل، امروز (پنجشنبه) نشستی را به منظور بررسی اوضاع کنونی عراق برگزار می کند. به گزارش تسنیم…

پانزده کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل، امروز (پنجشنبه) نشستی را به منظور بررسی اوضاع کنونی عراق برگزار می کند.

به گزارش تسنیم به نقل از آناتولی، شورای امنیت، روز چهارشنبه، حوادث اخیر در شهر موصل در شمال عراق را که بخشی از آن به اشغال گروه تروریستی “داعش” درآمده است، محکوم کرد.

طی 24 ساعت گذشته، عناصر داعش بر استان نینوا و شهر تکریت مرکز استان صلاح الدین سیطره یافته است. از شش ماه گذشته نیز شهر “فلوجه” در استان “الانبار” تحت تصرف کامل این گروه است.

ویتالی چورکین سفیر روسیه در سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت بیانیه شورای امنیت به خبرنگاران گفت: «شورای امنیت، روز پنجشنبه نشستی را به منظور بررسی تدابیر مناسب برای مواجهه با تحولات کنونی عراق، برگزار خواهد کرد.»

رئیس شورای امنیت به ماهیت تدابیری که اتخاذ می شود، اشاره ای نکرد.

چورکین با قرائت بیانیه ای اعلام کرد «اعضای شورای امنیت حملات تروریستی علیه ملت عراق را که با هدف بی ثبات کردن این کشور و منطقه صورت می گیرد، محکوم می کنند و تسلیت عمیق خود را به خانواده قربانیان اعلام می کنند.»

به گفته چورکین «اعضای شورای امنیت بر حمایت کامل از ملت و دولت عراق بویژه کسانی که در پی این اقدامات تروریستی آواره شده اند، تأکید می کنند.»

شورای امنیت همچنین گروگان گرفته شدن اتباع ترک در شهر موصل را به شدت محکوم و آزادی فوری آنها را درخواست کردند.»

براساس این گزارش، گروه داعش، روز گذشته با حمله به کنسولگری ترکیه در شهر موصل 48 تبعه ترک را به گروگان گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.