چهارشنبه، ۰۴ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۱

سلامت نیوز: رئیس کمیسیون نظارت و امور حقوقی شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم توجه به بیمه ناشی از حوادث غیر مترقبه…

سلامت نیوز: رئیس کمیسیون نظارت و امور حقوقی شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم توجه به بیمه ناشی از حوادث غیر مترقبه و جبران و پرداخت خسارت ناشی از حوادث به شهروندان اظهار کرد: فوت شدگان ناشی از طوفان پایتخت پنج نفر نبودند بلکه هشت نفر بودند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، پرویز سروری در مورد نحوه جبران و پرداخت خسارت حوادث غیر مترقبه به شهروندان خاطر نشان کرد: اسامی افراد فوت شده ناشی از طوفان پایتخت در ابتدا پنج نفر بود اما پس از گذر زمان تعداد فوت شدگان به هشت نفر رسید و اسامی این افراد کاملا مشخص است.

وی افزود: در مورد خسارات باید بحث ساختاری مدنظر قرار گیرد نه آنکه پس از وقوع اتفاق تازه به یاد انجام اقدامات لازم بیفتیم.

همچنین اسماعیل دوستی دیگر عضو این کمیسیون با اشاره به اینکه در پرداخت خسارات طوفان دولت باید پرداخت‌های لازم را انجام دهد اظهار کرد: در این زمینه نباید شهرداری اقدام کند و طبق قانون خسارات طوفان باید توسط دولت پرداخت شود و تشکیک ایجاد شده در این زمینه که شهرداری باید خسارات را پرداخت کند غیر قانونی است.

وی ادامه داد: سرعت و ساعت وقوع طوفان مشخص نشده بود و ما باید اذعان کنیم که امکانات ستاد مدیریت بحران و سازمان هواشناسی در طوفان بسیار عاجر است و متاسفانه با قصور کنندگان پس از وقوع طوفان برخوردی نشد.

حافظی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری نیز با اشاره به اینکه ظرفیت‌های لازم برای پیش بینی وقوع طوفان وجود دارد گفت: ما شاهد بودیم که پیش بینی‌هایی درباره دیگر طوفان‌ها، 25 دقیقه قبل از وقوع انجام شد و اینکه گفته می‌شود امکانات لازم در این زمینه وجود ندارد درست نیست چرا که تنها این موضوع در مورد طوفان اول رخ داد که آن هم ناشی از قصور و سهل انگاری بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.