دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۱۰:۵۴

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران ˈفاطمه دانشورˈ روز دوشنبه در نشست مشترک شورای شهر تهران و سازمان هلال…

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران ˈفاطمه دانشورˈ روز دوشنبه در نشست مشترک شورای شهر تهران و سازمان هلال احمر، توسعه و گسترش خدمات مددکاری اجتماعی را امری مغفول در کشور دانست.

وی گفت: بروز پدیده هایی همچون کودکان کار، کارتن خوابی، اعتیاد و زنانه شدن آسیب های اجتماعی تهدیدی جدی برای خانواده ها است.

دانشور با بیان اینکه برای حل این مشکلات، نیاز به مددکاری است افزود: مطرح شدن مشکلات و آسیب های اجتماعی در رسانه ها، موجب حساس سازی نهادها، سازمان های مسوول و جامعه و در نهایت تصمیم سازی و برنامه ریزی برای کاستن آن ها می شود.

عضو شورای شهر تهران جزیره ای عمل کردن سازمان ها و نبود ساختار سیستمی را آفتی برای عملکرد و واکنش موثر در برابر ساختن جامعه ای عاری از مشکلات عنوان کرد.

وی یادآور شد: شورای شهر تهران برای همکاری در پروژه های عام المنفعه جمعیت و فرهنگ سازی درباره مسئولیت اجتماعی آمادگی دارد.

دانشور در ادامه این نشست با تاکید بر ضرورت مفهوم شناسی مسوولیت پذیری اجتماعی تاکید کرد: تدوین قانون جامع در مجلس شورای اسلامی عاملی مهم در نهادینه شدن مسوولیت پذیری اجتماعی است.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر با بیان اینکه امروزه از ظرفیت های بنگاه های اقتصادی آنچنان که باید استفاده نشده گفت: بنگاه های اقتصادی ظرفیت های مناسبی هستند که می توانند در حمایت از تشکل های مردم نهاد موثر باشند.

ˈفرح ناز ارفعˈ رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر نیز با اشاره به اهداف و ماموریت های نوع دوستانه جمعیت هلال احمر و ماموریت های سازمان داوطلبان در حمایت از اقشار آسیب پذیر، گفت: عملکرد و فعالیت انسان دوستانه داوطلبان این سازمان در سطح بین المللی است.

وی ادامه داد: داوطلبان به مضامینی همچون نوع دوستی، ایثار و بخشش در مقیاس جهانی می اندیشند و بدون هیچ مرزبندی سیاسی و نژادی به کمک نیازمندان و آسیب دیدگان می روند.

ارفع با بیان این مطلب که فعالیت ها از سطح محلات و جوامع کوچک مدنی و شهری آغاز می شود افزود: این فعالیت ها به تامین کرامت انسانی و حمایت از سلامت انسان ها میان ملت ها گسترش می یابد.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر تنها سازمانی برای کمک رسانی و امداد در حوادث نیست، خاطر نشان کرد: این سازمان با هدف هم پوشانی خدمات دولت با تکیه و اعتماد به نیروی مشارکت مردمی به ویژه زنان، توانسته خدمات قابل توجهی را به اقشار محروم جامعه ارائه کند.

رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر بیان کرد: با توجه به هم سو بودن اهداف جمعیت هلال احمر و شورای شهر و وجود بیش از چهار هزار خانه داوطلب در سطح کشور ، می توان با تعامل و هم افزایی ، در خصوص معضلات اجتماعی به کمک مردم رفت.

وی حل مسائل اجتماعی را نیازمند دغدغه داشتن، صبر و اقدامات لازم دانست.

تهرام/7244/1348

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.