پنجشنبه، ۱۲ تیر ۹۳ - ۰۷:۵۱

حجت الاسلام تیمور علی عسکری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در یاسوج افزود: جمعی از استادان حوزه و دانشگاه…

حجت الاسلام تیمور علی عسکری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در یاسوج افزود: جمعی از استادان حوزه و دانشگاه عضو اصلی این شورا هستند و اقدامات لازم در زمینه مسایل مذهبی و فرهنگی دانشجویان و استادان را انجام می دهند.

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: وجود شورای راهبردی امور فرهنگی دراین دانشگاه نیز نشان دهنده توجه جدی به مسایل فرهنگی و عقیدتی در این دانشگاه و واحدهای استانی است.

وی بیان کرد: از آنجا که دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه جهانی دارد باید مسوولان دانشگاه های آزاد واحد استان ها برای کمک به ارتقای هر چه بیشتر آن تعامل روزافزونی با مدیران اجرایی استانی داشته باشند.

علی عسکری اظهار کرد: توسعه کمی، کیفی و پژوهشی و جذب اعضای هیات علمی توانمند بومی مورد توجه جدی مسوولان دانشگاه های آزاد اسلامی واحد استان ها قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم فعال شدن شورای عالی اقتصاد دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج، عنوان کرد: این دانشگاه به دلیل ظرفیت های چشمگیر موجود در کهگیلویه و بویراحمد می تواند در عرصه های کشاورزی، دامداری، آب و گردشگری به فعالیت اقتصادی بپردازد تا علاوه بر درآمدزایی موجب شکوفایی اقتصاد استان نیز شود.

علی عسکری ابراز داشت: هم اکنون بیش از یک میلیون و 800 هزار دانشجوی پسر و دختر در رشته های مختلف در دانشگاه های آزاد اسلامی واحد استان ها در حال تحصیل هستند. وی افزود: از سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج انتظار می رود برای کمک به توسعه روزافزون این دانشگاه مواردی شامل پرهیز از روزمرگی، توجه جدی به مقوله نوآوری و استفاده از نظرهای سازنده صاحبنظران را در اولویت کاری خود قرار دهد.

معارفه رییس دانشگاه آزاد یاسوج

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد اسلامی کشور در آیین تکریم رییس پیشین و معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج ،درآمدزایی از طریق تجاری سازی علم و دانش، خودکفایی مالی و کاهش اتکا به شهریه دانشجویان را از اهداف این دانشگاه برشمرد.

حجت الاسلام علی عسکری بیان کرد: هر چند که پرداخت شهریه دانشگاه آزاد برای برخی خانواده ها دشوار است ولی نباید هیچ دانشجویی به دلیل مشکلات مالی و ناتوانی در پرداخت شهریه از شرکت در امتحانات پایان ترم محروم شده و از تحصیل بازماند.

وی افزود: از مهمترین سازوکارهای در نظر گرفته شده از سوی دانشگاه آزاد اسلامی کشور برای رفع این مشکل تقسیط شهریه و پرداخت وام از سوی صندوق های رفاه دانشجویی است.

حجت الاسلام و المسلمین علی عسکری عنوان کرد: توسعه کمی و کیفی رشته های پزشکی، ارتقای اعضای هیات علمی و تعیین بازار کار برای رشته های تحصیلی درآمدزا از اولویت های مهم دانشگاه آزاد اسلامی کشور است.

علی عسکری ابراز داشت: نباید اجازه داد علم آموزی در دانشگاه های آزاد اسلامی واحد استان ها تحت تاثیر مسایل جناحی و سیاسی قرار گیرد.

وی افزود: جوانان دانشجو ویزگی های اخلاقی خاص خود را دارند که باید الگوهای مطلوب و جذاب عقیدتی و ایده آل های فرهنگی به آنان ارایه شود تا در مسیر صحیح هدایت شوند.

علی عسکری گفت: متولیان امر در دانشگاه های آزاد اسلامی واحد استان ها چنین موضوع مهمی را همواره مدنظر داشته باشند زیرا در غیر اینصورت جوانان دانشجو جذب الگوهای نادرست غربی ها می شوند.

وی بیان کرد: دانشجویان و استادان به عنوان دو امانت گرانبها در اختیار نیروهای حراست دانشگاه های آزاد اسلامی واحد استان ها هستند که نباید در برخورد با آنان افراط و تفریط شود.

در این آیین فردین بوستانی به عنوان سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج معرفی و از خدمات کرم جانی پور رییس پیشین این دانشگاه تجلیل شد.

7535/671

معاون پارلمانی

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.