چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۶

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی دشتکی ظهر چهارشنبه در کارگروه اجتماعی استانداری استان همدان با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام علی دشتکی ظهر چهارشنبه در کارگروه اجتماعی استانداری استان همدان با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی در این جلسه ها طرح برخی محورهاست که در حد طرح موضوع باقی می ماند، گفت: باید در این کارگروه زیر مجموعه ها و برنامه ها مشخص و پیگیری شود.

وی در ادامه از تشکیل شورای فرهنگی محلات در استان همدان خبر داد و افزود: این شورا به همت اداره تبلیغات اسلامی استان همدان تشکیل می شود و اهداف مختلفی را دنبال می کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه باید از ظرفیت مردم در اجرای برنامه های فرهنگی استفاده شود، ابراز داشت: این شورا در سه محور اصلی تشکیل می شود.

حجت الاسلام دشتکی با تاکید بر اینکه شورای فرهنگی محلات اهدافی را دنبال می کند، افزود: از جمله این اهداف می توان به ایجاد انسجام در محلات، شناسایی فرصت ها و تهدید ها در محلات و استعدادیابی در محلات اشاره کرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی استعداد ها در محلات وجود دارد که هنوز شناسایی نشده است، بیان داشت: در این طرح از افرادیکه علاقه مند به این موضوعات هستند نیز در محلات کمک گرفته می شود.

حجت الاسلام دشتکی ادامه داد: در این طرح بومی محوری و تشکیل شورا در حاشیه شهر ها از اهدافی بوده که دنبال می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با تاکید بر اینکه قرار است این طرح در مناطق حاشیه شهر به طور آزمایشی انجام شود، بیان داشت: در ترکیبی که بیان شده امام جماعت محل، یکی از اعضاء هیئت امنا و یکی از بانوان مذهبی محل در این شورا عضو می شوند.

حجت الاسلام دشتکی بیان داشت: متاسفانه در انجام برنامه های فرهنگی رنج سنی و جنسیت رعایت نمی شود در حالیکه جنسیت و سن یکی از ضروریترین نکات در برنامه های فرهنگی است.

وی در پایان سخنانش بیان داشت: از دیگر نکات در شورای فرهنگی محلات تشکیل جلسات هر شش ماه یکبار برای رصد عملکرد شورا است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.