جمعه، ۲۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، سیامک ره‌پیک، پنچشنبه شب در همایش بصیرتی سرپرستان و مسئولان نظارت استان خراسان رضوی در مجتمع فرهنگی ولایت اظهار…

به گزارش خبرنگار مهر، سیامک ره‌پیک، پنچشنبه شب در همایش بصیرتی سرپرستان و مسئولان نظارت استان خراسان رضوی در مجتمع فرهنگی ولایت اظهار کرد: شورای نگهبان و عوامل این شورا باید چندین ویژگی را مدنظر کار خود قرار داده و مطابق قانون عمل کنند و از سویی دیگر بدنه عوامل نظارتی شورای نگهبان باید بی طرفانه عمل کنند.

وی با اعلام اینکه شورا خواستار حفظ حریم جمهوریت و اسلامیت این نظام است، افزود: شورای نگهبان در مسیر قانونی عمل می کند زیرا از طریق غیرقانونی هیچ کاری ممکن نیست و این شورای در انتخابات و همچنین تایید صلاحیت‌ها به عنوان امین شناخته می‌شود.

معاون اجرایی شورای نگهبان تاکید کرد: مبنای جمهوری اسلامی؛ اسلامیت و جمهوریت است و بی تردید اگر این مبنا و مولفه حفظ شود، جمهوری اسلامی نیز محافظت و حفظ می شود و در این راستا این شورا با رد صلاحیت یک کاندیدا می خواهد مبنای جمهوریت نظام به خطر نیفتد زیرا بخشی از بار شورای نگهبان بررسی صلاحیت‌هاست.

ره‌پیک با اعلام اینکه عادلانه و منصفانه رفتار کردن از دیگر کارهای شورای نگهبان است، افزود: از نظر شورای نگهبان انتخابات سالم به معنای انتخاب افرادی است که هم اسلامیت نظام را تقویت و هم به کار برای مردم اعتقاد داشته باشند.

به گفته وی از دوره اول مجلس تاکنون نظارت استصوابی صورت گرفته و این تایید صلاحیت‌ها به اطلاعات و مدارک موجود باز می گردد. 

وی با اشاره به اهمیت شورای نگهبان اظهار کرد: اهمیت این شورا در قانون اساسی، در جمهوری اسلامی و کلام حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری مشهود است لذا عوامل این شورا باید چندین ویژگی را مدنظر کار خود قرار داده و مطابق قانون عمل کنند و از سویی دیگر بدنه عوامل نظارتی شورای نگهبان باید بی طرفانه عمل کنند.

معاون اجرایی شورای نگهبان افزود: شورای نگهبان باید در نظر داشته باشد که به سمت جابه‌جایی، تبلیغ و هیاهو نزدیک نشود زیرا  این شورا خواستار حفظ حریم جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی است.

به گفته وی این شورا دارای عوامل آموزش دیده و کاملا باتجربه است و  اتکای اصلی در انتخابات به عوامل آموزش دیده، هدفمند و با تجربه شورای نگهبان مربوط  است.

ره پیک در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر توجه به آنچه که دشمنان انجام می‌دهند، گفت:دشمن در روش های تبلیغی خود در ظاهر به دنبال عادی نشان دادن فضاهای موجود است تا مرز بین حق و باطل و دوست و دشمن را کمرنگ سازد.

وی تصریح کرد: در صحنه بین‌المللی هر کس دو چهره تبلیغی، رسانه‌ای و روانی و همچنین چهره دیگر آن که واقعیت است را مشاهده می‌کند   و بر این اساسدر چهره تبلیغی و رسانه‌ای کمرنگ کردن دوستی‌ها و مرزهای صلح و سازش و در چهره واقعیت، خشن‌ترین اقدام دشمن نسبت به حریف خود را می توان به عینه دید.

معاون اجرایی شورای نگهبان با اشاره به اینکه صحنه‌گردان هر دو چهره یک عده و یا یک فرد مشخص است، افزود: طی سالهای اخیر شدیدترین اقدامات قابل تصور  برای ملت‌های اسلامی رخ داده است که از جمله آنها می‌توان به کشور عراق اشاره کرد؛ گروه داعش با ورود به اختلافات مذهبی کمترین هزینه را پرداخت و بیشترین نتیجه را برداشت کرد و به عادی سازی فضا پرداخت و در این راستا هدف آنان از این عادی‌سازی از بین بردن مرز بین دوست و دشمن است که آن را عادی جلوه دهند.

وی با اشاره به انتخابات سال 88 اظهار کرد: ایران در سال 88 بحرانی را پشت سر گذاشت طوری که شاهد تهدیدات خارجی بود و بعد از آن شکافی فعال در حوزه‌های مختلف ایجاد شد و در نهایت نیز با تدبیر مقام معظم رهبری و همکاری مردم و عوامل نظارتی این توطئه نیز خنثی شد.

وی تاکید کرد: شورای نگهبان در آینده ای نزدیک با دو انتخابات روبرو است و این در حالی است که فضای سیاسی کشور هم تغییر کرده اما با تداوم و تدبیر شاهد نتایج بسیار مطلوبی در انتخابات آینده در تمام سطوح خواهیم بود و اگر در این دو انتخابات، فضای سیاسی آماده برای این فضا نباشد شاهد آسیب‌های منفی  خواهیم بود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.