پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۸

به گزارش خبرنگار مهر، قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در جام جهانی تهران، خبری بود که آغاز این هفت روز ورزش را تحت…

به گزارش خبرنگار مهر، قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی در جام جهانی تهران، خبری بود که آغاز این هفت روز ورزش را تحت تاثیر قرار داد. البته کشتی علاوه بر این قهرمانی با اخبار و اتفاقات دیگری هم مواجه شد که حکایت از انتخاب جایگزین محمد بنا در کادر فنی تیم کشتی فرنگی داشت و البته باز شدن پای سیاسیونی مانند سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه به هیات رئیسه فدراسیون و در نهایت مرگ  تنها کشتی‌گیری که مدال طلای سنگین وزن رقابت‌های جهانی را صاحب شده بود.

استقلال هم در این هفته با دو اتفاق اساسی مواجه شد؛ اول انتخاب مدیرعامل که نشست برگزار شده برای معرفی او با حرف و حدیث‌های زیاد همراه شد و دوم معرفی اسپانسری که قرار است این تیم را برای یک فصل شارژ مالی کند.

به غیر از این، هفت روز ورزش با اتفاقات دیگری هم مواجه شد مانند استعفای رئیس فدراسیون هندبال، ابقای ناطق نوری به عنوان رئیس فدراسیون بوکس، تساوی تیم ملی فوتبال در دیدار دوستانه برابر بلاروس، تمدید ریاست محمود مشحون در کنفدراسیون بسکتبال غرب آسیا و … .

مهمترین اتفاقات و رویدادهای این هفت روز ورزش عبارتند از: 

پتروشیمی فینالیست لیگ تنیس روی میز شد
دیدار برگشت دو تیم پتروشیمی بندرامام و پتروشیمی نوری عسلویه در مرحله نیمه نهایی مسابقات تنیس روی میز لیگ برتر باشگاه‌های کشور پنجشنبه گذشته در بندرامام برگزار شد که طی آن دو تیم به تساوی 5 بر 5 دست یافتند. بدین ترتیب با توجه  به پیروزی 6 بر یک پتروشیمی بندرامام در دیدار رفت، این تیم به مرحله نهایی مسابقات صعود کرد و حریف دانشگاه آزاد در این مرحله شد.

کشتی فرنگی ایران قهرمان جام‌جهانی شد
تیم ملی کشتی فرنگی ایران که با فراز و نشیب‌های زیاد خود را برای حضور در جام‌جهانی آماده کرده بود، پس از آنکه موفق شد همه حریفانش را تا دیدار فینال این مسابقات شکست دهد، جمعه شب گذشته طی دیداری حساس و سرنوشت‌ساز تیم ملی روسیه را شکست داد و ضمن کسب عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات، انتقام دوره گذشته را هم از روس‌ها گرفت و جام قهرمانی را بالای سر برد.

اولین برد و باخت تیم ملی والیبال با سرمربی جدید
تیم ملی والیبال که برای برگزاری اردوی آماده‌سازی به بلغارستان سفر کرده بود، جمعه گذشته نخستین دیدار تدارکاتی خود را در این کشور برگزار کرد که طی آن 3 بر 2 شکست خوردو به فاصله یک روز اما ملی‌پوشان کشورمان در دومین دیدار تدارکاتی مقابل همین تیم بلغارستان به پیروزی 3 بر یک دست یافتند. این نخستین برد و باخت تیم ملی والیبال با کواچ بود.

افشارزاده مدیرعامل باشگاه استقلال شد
دومین نشست اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال شنبه گذشته در دفتر امیر رضا خادم، نماینده تام الاختیار وزیر ورزش و جوانان برگزار شد و طی آن با رای موافق همه اعضا بهرام افشارزاده به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب شد. همچنین در این نشست کامران صاحب‌پناه  به عنوان رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال انتخاب شد. رضا صادق‌پور نایب رئیس شد و سید سعیدرضا افجه‌ای هم به عنوان سخنگوی باشگاه معرفی شد.

دو انتصاب در باشگاه پرسپولیس
طی دو حکم جداگانه که شنبه گذشته از سوی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس صادر شد مدیرروابط عمومی جدید این باشگاه و مشاور رسانه‌ای مدیرعامل منصوب شدند. بر این اساس مجتبی جانعلی و حسین قدوسی به ترتیب عهده دار این دو مسئولیت در باشگاه پرسپولیس شدند.

خبرنگاران رو در روی وزارت ورزش و جوانان
شنبه گذشته خبرنگاران رسانه‌های خبری و تصویری ساعاتی قبل از شروع نشست اعضای هیات مدیره استقلال در محل وزارت ورزش حاضر شدند تا از نتیجه این نشست برای انتخاب مدیرعامل مطلع شوند اما انتشار خبر انتخاب افشارزاده به عنوان مدیرعامل قبل از پایان جلسه اعتراض اهالی رسانه را به همراه داشت. در همین راستا خبرنگاران و عکاسان حاضر در پایان این نشست اعتراض خود را به روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان اعلام کردند و در حالی که بهرام افشارزاده و کامران صاحب پناهی برای برگزاری نشست خبری در محل سالن کنفرانس حضور پیدا کرده بودند، به نشانه اعتراض به اطلاع رسانی یکسویه وزارت ورزش محل نشست را ترک کردند. بهرام افشارزاده هم که وضعیت را اینگونه دید به همراه صاحب پناه محل سالن را ترک کرد.

یک برنز و یک نقره برای روئینگ چهار نفره ایران در آسیا
در جریان مسابقات قایقرانی کاپ آسیا یکشنبه گذشته و در فینال A رقابت‌های چهار نفره سنگین وزن بانوان تیم ایران متشکل از مریم سعیدی، نازنین ملائی، مهسا جاور به مدال برنز رسید. در فینال A روئینگ چهار نفره نیز تیم ایران با ترکیب امیر رهنما، خشایار عباس‌آبادی، مسعود فتحی و صابر نادری صاحب مدال نقره شد.

قلعه نویی در استقلال ماند
یک روز پس از معرفی مدیرعامل باشگاه استقلال، اعضای هیات مدیره این باشگاه تشکیل جلسه دادند. آنها طی نشست سه ساعته‌ای که داشتند رای به ادامه فعالیت امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم استقلال دادند.

ابقای محمود مشحون
مجمع انتخاباتی کنفدراسیون بسکتبال غرب آسیا (وابا) یکشنبه گذشته با حضور محمود مشحون و روسای فدراسیون کشورهای لبنان، اردن، سوریه، یمن، عراق و فلسطین در بیروت برگزار شد و طی آن مشحون با هفت رای موافق برای چهار سال دیگر نیز عنوان ریاست وابا را بر عهده گرفت. طی چهار سال گذشته نیز مشحون ریاست وابا را بر عهده داشت.

استعفای رئیس فدراسیون هندبال و معرفی جایگزین وی
جلال کوزه گری که نوع  مدیریتش در فدراسیون هندبال طی چند سال گذشته انتقادات زیادی را از سوی اهالی این رشته به همراه داشت، یکشنبه گذشته با عنوان کردن اینکه سازمان بازرسی کل کشور به دلیل بازنشستگی خواستار ممنوعیت ادامه فعالیتش در این پست شده، اعلام استعفا کرد. البته پیگیری‌ها نشان داد که سازمان بازرسی هیچ نقشی در این استعفا نداشته و احتمالا اعتراضاتی که طی چندماه گذشته از سوی ملی‌پوشان به وزیر ورزش اعلام شده بود، وی را وادار به استعفا کرد. در هر صورت به دنبال استعفای کوزه‌گری، وزیر ورزش و جوانان خسرو نصیری را تا زمان برگزاری مجمع به عنوان سرپرست فدراسیون هندبال انتخاب کرد.

9 مدال کشتی‌گیران ایران در جام قهرمانان ترکیه
تیم‌های منتخب کشتی آزاد و فرنگی جوانان کشورمان در رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام قهرمانان ترکیه صاحب 9 مدال طلا، نقره و برنز شدند. در جریان این مسابقات و در کشتی آزاد ایمان صادقی و رضا مظفری (مدال طلا)، صابر خانجانی(مدال نقره) به مدال رسیدند ضمن اینکه  امین طاهری هم با شکست در دور نخست حذف شد. در بخش کشتی فرنگی رضا خدری (مدال طلا)، علی ارسلان و بابک رزمپوش (مدال نقره)، فرشاد بلفکه، بهروز ملکی و علی شریفی (مدال برنز) مدال‌آوران ایران بودند. در کشتی فرنگی آرمان نظری به عنوان پنجم رسید و در کل تیم ایران با 64 امتیاز سوم شد.

تساوی تیم ملی فوتبال ایران برابر بلاروس
تیم ملی فوتبال ایران که خود را برای حضور در بیستمین دوره مسابقات جام جهانی آماده می‌کند و در همین راستا از دو هفته پیش اردوی آماده‌سازی خود را در اتریش آغاز کرده است، یکشنبه گذشته نخستین دیدار تدارکاتی‌اش را در این کشور برگزار کرد که طی آن به تساوی بدون گل برابر بلاروس دست یافت. این دومین دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال در را حضور در جام جهانی بود. این تیم اسفندماه گذشته در دیداری که در تهران برابر گینه برگزار کرد، متحمل شکست شد.

تغییر مدیریتی در باشگاه پیکان
دوشنبه گذشته طی حکمی از سوی هاشم یکه زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، ابراهیم ثنایی به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب و معرفی شد. در واقع هیات مدیره باشگاه پیکان با این انتخاب به همکاری با علی اصغر ملکیان که از سال 91 مدیریت باشگاه پیکان را بر عهده گرفته بود، پایان دادند. به دنبال تغییر مدیریتی در باشگاه پیکان، هیات مدیره این باشگاه نیز دچار تغییراتی شد. بر این اساس علی اصغر ملکیان و محمد پرورش از این جمع جدا شدند و به زودی جایگزین آنها معرفی می‌شود.

انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه صبا
در پایان نشست اعضای هیات مدیره باشگاه صبای قم که دوشنبه گذشته برگزار شد، عباس جهان‌بینی به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه انتخاب شد. پیش از این محمدرضا کشوری‌فرد مدیرعامل باشگاه صبا بود.

انتخاب سرمربی جدید برای تیم کشتی فرنگی
در جلسه شورای فنی تیم‌های ملی کشتی فرنگی که دوشنبه گذشته برگزار شد، احد پازاج، قهرمان پیشین آسیا و سرمربی و مربی پیشین تیم ملی کشتی فرنگی به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی شد. در واقع پازاج جایگزین محمد بنا شده که پس از مسابقات قهرمانی آسیا همکاری خود با تیم ملی کشتی فرنگی را برای چندمین‌بار قطع کرد.

دغاغله پرسپولیسی شد
مهدی دغاغله، بازیکن فصل گذشته ملوان پس از برگزاری نشست با علیرضا رحیمی و توافق با وی، با عقد قراردادی دو ساله به پرسپولیس پیوست. این انتقال سه شنبه انجام شد. دغاغله نخستین خرید پرسپولیس برای لیگ چهاردهم است.

پای سیاسیون به کشتی باز شد!
وزیر ورزش و جوانان سه شنبه طی احکامی جداگانه دو انتصاب در فدراسیون کشتی انجام داد. بر این اساس حسن قشقاوی، معاون مجلس، کنسولگری و ایرانیان مقیم خارج  به عنوان عضو هیات رئیسه این فدراسیون منصوب شد ضمن اینکه امیررضا خادم هم به عنوان کارشناس خبره فدراسیون کشتی منصوب شد. خادم از قهرمانان کشتی است و در حال حاضر هم معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان است.

دومین خرید پرسپولیس گمنام بود
مهدی طارمی، مهاجم فصل گذشته تیم فوتبال ایرانجوان بوشهر که در رقابت‌های لیگ دسته اول حضور داشت، سه شنبه با عقد قراردادی دو ساله به تیم فوتبال پرسپولیس پیوست. این دومین خرید پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات لیگ چهاردهم است.

معرفی حامی مالی باشگاه استقلال
طی جلسه‌ای که سه شنبه در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، از حامی مالی باشگاه استقلال به نام شرکت “توسعه ایران نوین” به صورت رسمی رونمایی شد. طبق قرارداد منعقد شده با باشگاه استقلال، این شرکت موظف به پرداخت 20 میلیارد تومان در طول یک سال به آبی‌پوشان است که تا به ا مروز سه میلیارد تومان آن پرداخت شده است. 

ورزش ایران در سوگ از دست دادن “قهرمان”
علیرضا سلیمانی، قهرمان سنگین وزن تیم ملی کشتی ایران که پرچمدار کاروان ایران در المپیک بارسلون نیز بود، بامداد چهارشنبه پس از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری درگذشت. سلیمانی تنها کشتی‌گیری بود که مدال طلای سنگین وزن رقابت‌های جهانی را به خود اختصاص داد. وی اولین قهرمان جهان کشتی ایران پس از انقلاب ۱۳۵۷است. سلیمانی به هنگام مرگ 59 ساله بود و رفتن این قهرمان ورزش و کشتی ایران را در شوک فرو برد.


 

رئیس فدراسیون بوکس تغییر نکرد
مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون بوکس چهارشنبه برگزار شد و طی آن احمد ناطق نوری برای چهار سال دیگر در سمت ریاست این فدراسیون ابقا شد. این مجمع انتخاباتی چهار کاندیدای دیگر هم داشت که پیش از رای گیری انصراف دادند. ناطق نوری از سال 1368 ریاست فدراسیون بوکس را بر عهده دارد. وی با وجود بازنشستگی در وزارت بهداشت و آموزش پزشکی و اعلام سازمان بازرسی کل کشور مبنی بر ممنوعیت حضور بازنشستگان در فدراسیون‌های ورزشی توانست مجوز حضور در مجمع را گرفته  و رئیس این فدراسیون باقی بماند.

 حرف آخر کمیته فوتسال در مورد خسوس
رئیس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال چهارشنبه با اعلام رضایت از عملکرد سرمربی تیم ملی این رشته  تاکید کرد که خسوس کاندلاس تغییر نخواهد کرد و همچنان هدایت این تیم را بر عهده خواهد داشت. این در حالی است که پس از نایب قهرمانی تیم ملی فوتسال در مسابقات جام ملت‌های آسیا، انتقاداتی علیه وی مطرح شد و بسیاری از اهالی فوتسال به نوعی خواستار برکناری خسوس شده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.