سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۰۲:۳۰

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست لرستان گفت: طمع شکارچیان غیرمجاز باعث شد تعداد گونه‎های کمیاب پرندگان شکاری در استان رو به کاهش رود. حسین…

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست لرستان گفت: طمع شکارچیان غیرمجاز باعث شد تعداد گونه‎های کمیاب پرندگان شکاری در استان رو به کاهش رود.

حسین زرین‎کیا در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، بیان‌کرد: در پی گشت و کنترل یگان سیار اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان در مناطق تحت مدیریت، اکیپی حرفه‎ای که از استان بوشهر برای شکار پرندگان شکاری کمیاب همانند شاهین بحری و بالابان و… به لرستان آمده بودند با هوشیاری محیط‌بانان دستگیر شدند.

وی اضافه ‌رد: این اداره بنا بر وظیفه سازمانی خود که حفاظت از محیط‌زیست است با هر گونه تخلف شکار و صید برخورد قانونی اعمال می‎کند، وظیفه ماست از گونه‎های کمیاب جانوری که متأسفانه مورد طمع سودجویان شکار است حفاظت کنیم و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی‎کنیم.

زرین‎کیا ادامه داد: پرندگان شکاری کمیاب که به صورت مهاجر و بومی در استان به دلیل موقعیت جغرافیایی (کوهستانی بودن) سکونت دارند محل امنی برای این شکارچیان آسمان‎هاست، خوشبختانه تعداد قابل توجهی از این پرندگان در استان ما وجود دارند اما متاسفانه طمع شکارچیان غیرمجاز که این پرندگان را برای شیوخ عرب منطقه قاچاق می‎کنند باعث شده که تعداد این گونه‎های کمیاب رو به کاهش بگذارد و هر ساله شاهد حضور شکارچیان غیرمجاز از استان بوشهر باشیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست لرستان با بیان اینکه این اداره کل با جدیت و قاطعیت جلوی سودجویان ایستاده و نمی‎گذارد این سرمایه‎های ملی توسط قاچاقچیان پرندگان شکاری شوند، افزود: پرونده این چهار نفر متخلف برای برخورد قانونی به مراجع قضایی شهرستان خرم‎آباد معرفی شد.

به گفته وی از متخلفان یک بهله شاهین بحری، دو قطعه قمری (یا کریم) و تور مخصوص زنده‌گیری شاهین کشف و ضبط شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.