یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۳:۱۴

مسوول روابط‌ عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان زنجان، گفت: شکارچی ضارب محیط‌بان زنجانی متواری شده با تلاش ماموران یگان حفاظت این استان…

مسوول روابط‌ عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان زنجان، گفت: شکارچی ضارب محیط‌بان زنجانی متواری شده با تلاش ماموران یگان حفاظت این استان در دام قانون گرفتار شد.

“امجد باقری” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، با بیان این مطلب، اظهار کرد: محیط‌بانی روز دوشنبه هفته گذشته در حین انجام وظیفه در منطقه حفاظت شده انگوران توسط یکی از سه شکارچی غیرمجاز مورد ضرب و شتم قرار گرفت و هر سه متخلف پس از این عمل مجرمانه از صحنه متواری شدند.

وی تصریح ‌کرد: بلافاصله پس از این رخداد حکم جلب متخلفین از سوی مقام قضایی شهرستان ماه‌نشان صادر و با پی‌گیری ماموران یگان حفاظت این شهرستان متخلفین دستگیر و یکی از آنان خود را به‌عنوان ضارب اصلی این محیط بان وظیفه‌شناس معرفی کرد.

باقری با بیان این‌که دو متخلف دیگر این پرونده منکر مشارکت در ضرب و شتم محیط بان ماه‌نشانی هستند، افزود: پرونده این دو شکارچی نیز به سبب معاونت در شکار غیرمجاز و تمرد از دستور، از سوی مقامات قضایی شهرستان ماه‌نشان به منظور اعمال قانون در دست بررسی است.

این مسوول با اشاره به این‌که رسیدن به توسعه پایدار نیازمند تلاش همه جانبه است، تاکید کرد: محیط زیست هم با توجه به وظایف حاکمیتی خود در رسیدن به توسعه پایدار نقش مهمی دارد چون اگر اجرای طرح‌های عمرانی و اقتصادی با توجیه زیست‌محیطی همراه نباشند می‌توانند آثار منفی داشته باشد.

وی تصریح ‌کرد: تنوع زیستی از سرمایه‌های استان زنجان است و محیط‌بانان با پیشگیری و برخورد با صیادان و شکارچیان غیرمجاز، حفاظت از گونه‌های گیاهی و جانوری نقش تعیین کننده‌ای را در توسعه متوازن و حفظ سرمایه‌های طبیعی استان بر عهده دارند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.