جمعه، ۰۲ خرداد ۹۳ - ۱۱:۳۵

ˈرضا کرمیˈ روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: ماموران سرمحیط بانی ˈانزهاˈ به هنگام کنترل و گشت زنی در منطقه شکار…

ˈرضا کرمیˈ روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهارکرد: ماموران سرمحیط بانی ˈانزهاˈ به هنگام کنترل و گشت زنی در منطقه شکار ممنوع کاوه ده به 2 نفر شکارچی غیرمجاز برخوردند.

وی گفت: متاسفانه به رغم وارد شدن به فصل زاد و ولد حیات وحش، این شکارچیان اقدام به شکار یک رأس میش وحشی کرده بودند.

کرمی افزود: یکی از شکارچیان غیرمجاز همراه با لاشه میش وحشی دستگیر و نفر دوم که شناسایی شده و پیش از این نیز دارای سابقه تخلف شکار غیرمجاز بود، با اسلحه شکاری خود متواری شد.

وی خاطرنشان کرد: دستور جلب نامبرده از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان صادر شده است.

این مقام مسؤول تصریح کرد: جریمه یک رأس میش و بره سقط شده در شکم آن جمعاً به مبلغ 36 میلیون ریال از فرد دستگیر شده اخذ شد.

* منطقه شکارممنوع کاوه ده

منطقه شکارممنوع کاوه ده در دامنه جنوبی سلسله جبال البرز و در 140 کیلومتری منتهی الیه شرق استان تهران و در شرق و جنوب شهرستان فیروزکوه قراردارد.

این منطقه مجموعه ای است کوهستانی که اختلاف ارتفاع بین قسمتهای مختلف آن نسبتاً کم است و از چند نقطه تمامی منطقه در معرض دید قرارمی گیرد. جهت آبریزهای منطقه که عمدتاً از شرق به غرب و در بعضی قسمتها از جنوب به شمال و برخی نیز از شمال به جنوب است نهایتاً به رودخانه ˈحبله رودˈ می ریزد و هرچه از شرق به غرب پیش می رویم از ارتفاع کوهها کاسته می شود.

این منطقه از شمال به ˈامیریهˈ تا ˈشن درهˈ، از شرق به شن دره، ˈهواخسروˈ، ˈسیف الله کندوˈ تا ˈارجنهˈ، از غرب به مسیر امتداد راه آهن سراسری، از امیریه تا ایستگاه ˈکبوتر درهˈ و از جنوب به ارجنه، ˈمرگ سرˈ، امامزاده ˈورجیˈ و ˈمقصود آبادˈ محدود می شود.

وسعت منطقه کاوه ده 75 هزار هکتار است که یک گذرگاه زیست محیطی بین منطقه گرم کویری گرمسار و منطقه سرد البرز جنوبی محسوب می شود و برخوردار از گونه های جانوری و گیاهی ارزشمندی است.

تهرام/8142/1457/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *