سه شنبه، ۰۴ شهریور ۹۳ - ۱۱:۱۶

مسئول پناهگاه حیات‌وحش «ازنا» از دستگیری شکارچیان در این منطقه خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی لرستان،«ایازی» با اعلام این…

مسئول پناهگاه حیات‌وحش «ازنا» از دستگیری شکارچیان در این منطقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی لرستان،«ایازی» با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران افزود: درپی گشت‌زنی‎های مداوم یگان اجرایی در پناهگاه حیات‌وحش سفیدکوه و با کمک همیاران محیط زیست در یک هماهنگی و کمین مناسب دو اکیپ شکارچی و صیاد آبزیان دستگیر و دو قبضه اسلحه جنگی‌ام ‎یک و یک قبضه اسلحه برنو، یک قبضه اسلحه شکاری و یک تخته تور سالیک و یک عدد موتور برق دو عدد دوربین چشمی و 20 عدد فشنگ ضبط و توقیف شد.

وی ادامه داد: با توجه به حضور مستمر و مداوم یگان حفاظت محیط زیست در پناهگاه حیات‌وحش در عین حالی که تعداد چند رأس قوچ و میش در آن محل مشاهده شده بود پیش از وقوع تخلف و تیراندازی به شکار مأموران این واحد با عکس‎العمل بالا وارد عمل شدند و متخلفان را دستگیر و به پاسگاه پناهگاه سفیدکوه ازنا دورود انتقال داده شدند.

ایازی تصریح کرد: پرونده متخلفان برای هرگونه برخورد قانونی به مراجع قضایی شهرستان معرفی شدند، طبق قوانین سازمان حفاظت محیط زیست حمل اسلحه در مناطق حفاظت شده و پناهگاه‎های محیط زیست جرم تلقی و با متخلفان برخورد قانونی می‎شود.

مسئول پناهگاه حیات‌وحش ازنا از مردم خواست به قوانین محیط‌زیست احترام بگذارند و خود را مسئول حفظ آن بدانند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.