شنبه، ۱۹ مهر ۹۳ - ۰۳:۳۶

رئیس اداره محیط‌زیست کوهدشت از دستگیری شکارچی بز وحشی خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه لرستان،عباس احمدی در جمع خبرنگاران…

رئیس اداره محیط‌زیست کوهدشت از دستگیری شکارچی بز وحشی خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه لرستان،عباس احمدی در جمع خبرنگاران بیان کرد: بنا بر گزارش واصله به این اداره مبنی بر کشف یک عدد لاشه کل (بزکوهی) از یک متخلف شکار غیرمجاز، بلافاصله مامور یگان اجرایی اعزام شد.

وی با بیان اینکه پس از تکمیل پرونده، متهم به شعبه دوم دادیاری شهرستان برای رسیدگی ارجاع شد، اضافه‌کرد: در تحقیقات مشخص شد که این شکار بومی لرستان بوده و پراکنش آن در استان محرز است.

احمدی ادامه‌داد: با توجه به اینکه شکار غیرمجاز صورت گرفته و مطابق مواد 11، 12 و 14 قانون شکار و صید این عمل ارتکابی جرم محسوب می­‌شود و این واحد از حیث مطالبه ضرر و زیان وارده ناشی از جرم و حسب این مورد مدعی است.

رئیس اداره محیط زیست کوهدشت اظهارکرد: از لحاظ ضرر و زیان بهای هر رأس کل (بز وحشی) 18 میلیون ریال است و بابت بهای شکار غیرمجاز جانور وحشی بدون اخذ پروانه شکار، نامبرده ضرر و زیان مبلغ فوق را پرداخت کرد.

وی تصریح‌کرد: طبق نظریات کارشناسی کارشناسان این اداره، پوست و کله تاکسیدرمی‌شده این حیوان با توجه به بوی متصاعد شده از آنها که ناشی از غدد آمیزشی و تناسلی این حیوان است و همچنین آرد و خمیر و نمک­زدایی روی لاشه، نشان از تازگی لاشه دارد چرا که لاشه‎های قدیمی فاقد بوی متصاعدی هستند.

به گفته احمدی یک قبضه اسلحه و پنج تیر گلوله‌زنی نیز از متخلف توقیف شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.