پنجشنبه، ۲۷ شهریور ۹۹ - ۱۱:۱۸
شکار یوفوها

شکار یوفوها حالا د وزارت دفاع کشور ژاپن به مسئله مهمی تبدیل شده است. در این مطلب از میهن پست با بررسی دقیق…

شکار یوفوها حالا د وزارت دفاع کشور ژاپن به مسئله مهمی تبدیل شده است. در این مطلب از میهن پست با بررسی دقیق این خبر در کنار شما خواهیم بود.

با وجودی که حرف و حدیث‌های بسیاری در مورد واقعی یا توهمی‌ بودن UFO ها مطرح می‌شود، وزیر دفاع ژاپن از پروتکل‌های امنیتی برای شناسایی و مقابله با آنها خبر داد.

حتی اگر وزیر دفاع این کشور به وجود UFO ها اعتقادی نداشته باشد، اما عملکرد وزارت دفاع نشان می‌دهد که ژاپن برای شناسایی و UFOها پروتکل‌هایی را تعریف کرده و در عمل آنها را جدی گرفته است.

در حالی که بسیاری از کشورهای جهان اصلا اعتقادی به وجود UFO ندارند، برخی دیگر تدابیر امنیتی و دفاعی در مقابل آنها انجام می‌دهند. با صحبت اخیر وزیر دفاع ژاپن، به‌نظر می‌رسد باید نام ژاپن را نیز در بین کشورهایی که برنامه‌هایی برای مقابله با UFO دارند قرار داد.

«تارو کونو»، وزیر دفاع ژاپن از نیروهای امنیتی حرفه‌ای خود خواسته تا از هر شی ناشناخته که می‌تواند تهدیدی برای این کشور محسوب شود، تصویربرداری کرده و آن را سریعا گزارش دهند.

باتوجه به اینکه به نظر می‌رسد «تارو کونو» خودش شخصا اعتقادی به اشیا ناشناخته ندارد، ولی پروتکل امنیتی برای شناسایی آن‌ها را در دستور کار قرار داده است.

شکار یوفوها

شکار یوفوها

تا کنون هیچ موردی از تصویربرداری اشیا ناشناخته یا UFO در ژاپن به ثبت نرسیده است. اما باید ببینیم در ادامه موضوع به چه شکلی پیش خواهد رفت.

مقامات دولتی ژاپن طی بیانیه‌ای در سال 2018 به صورت رسمی و عمومی اعلام کرده بودند که هیچ گونه پروتکلی برای شناسایی اشیا ناشناخته تهیه نکرده‌اند. درنتیجه نمی‌دانند وقتی با اشیا ناشناخته مواجه می‌شوند، باید چه عکس العکلی از خود نشان داده و چه واکنشی به آن داشته باشند.

شاید پروتکل جدید بتواند این خلا را برای وزارت دفاع پر کند. ماه گذشته نیز ایالات متحده، کارگروه جدیدی برای شناسایی پدیده‌های ناشناخته تاسیس کرد. این کار گروه قرار است به صورت ویژه به بررسی UFO ها و سایر پدیده‌های ناشناخته بپردازد. تشکیل این کارگروه و انتشار ویدیوهای مختلفی از پدیده‌های ناشناخته طی سال‌های 2004 و 2015 توسط وزارت دفاع ایالات متحده، باعث شده که وزارت دفاع ژاپن نیز دست به اقدام مقتضی بزند.

«تارو کونو»، وزیر دفاع ژاپن اعلام کرد:

«با دیدن ویدیوهای ایالات متحده، اکنون علاقه‌مندم در جریان اطلاعات و بررسی‌های بیشتر این کشور در این زمینه باشم.»

البته تنها هدف پروتکل امنیتی ژاپن، رویارویی با حملات احتمالی UFO ها نیست. بلکه تهدیدهای دیگری ازجمله پهپادها و هواپیماهای بدون سرنشین نیز می‌توانند بخشی از هدف این پورتکل را به خود اختصاص دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.