دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۱۲:۱۰

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از روزنامه تلگراف، الکس سالموند، نخست‌وزیر اسکاتلند، شکست دیوید کامرون در جریان  نامزدی ژان کلود…

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از روزنامه تلگراف، الکس سالموند، نخست‌وزیر اسکاتلند، شکست دیوید کامرون در جریان  نامزدی ژان کلود یونکر برای ریاست جدید کمیسیون اروپا، قدرت اسکاتلند را برای استقلال بیشتر کرده است.

گفته می‌شود یونکر از معدود نامزدهایی است که اعتقاد دارد کمیسیون اروپا نباید در نزاع انگلیس و اسکاتلند دخالت کند و به هر تصمیمی که توسط مردم این کشور گرفته شود، احترام می‌گذارد. این در حالی است که برخی دیگر از نامزد‌ها از جمله خوزه مانوئل باروسو، پیوستن اسکاتلند مستقل را به اتحادیه اروپا امری “غیرممکن” خوانده‌اند.

به گفته سالموند، “یونکر نماد بارزی از قدرت تاثیرگذاری ملت‌های کوچک در اتحادیه اروپا است. اینکه او نخست وزیر لوگزامبورگ، کوچک‌ترین کشور عضو اتحادیه اروپا است که جمعیتی برابر ادیبرگ دارد، نشان می‌دهد که همیشه حق با قدرت‌های بزرگ نیست و پیروزی نیز همیشه نصیب آنها نمی‌شود. انگلیس با ما همان کاری را کرد که با یونکر کرده بود؛ پس باید منتظر پیروزی ما و تحقیر شدن خودش باشد، درست همان‌طور که در رابطه با موضوع یونکر تحقیر شد.”

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *