سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۶

به گزارش خبرنگار مهر، خسرو ابراهیم زاده عصر دوشنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران با اشاره به اینکه محل دفن زباله در آستانه…

به گزارش خبرنگار مهر، خسرو ابراهیم زاده عصر دوشنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران با اشاره به اینکه محل دفن زباله در آستانه رانش به جاده بین‌المللی هراز است، اذعان داشت: با وجود این تهدید بزرگ متاسفانه مسئولان استانی به وعده‌های خود عمل نکرده اند.

ابراهیم زاده افزود: سازمان پسماند اولین خطر در بحث زباله را در آذر و دی ماه سال گذشته حس کرده و در بین اعضای شورا مطرح شد و در آن زمان از سوی شورای شهر آمل دوبار درخواستی برای یک جلسه خصوصی با استاندار مازندران ارائه شد تا درباره وضعیت زباله و در اختیار قرار گرفتن زمین تصمیم‌گیری صورت گیرد که تاکنون موفق به این نشست نشدیم.
 
این عضو شورای شهر آمل اظهار داشت: با گذشت 30سال از دپوی زباله در این دامنه تاج این زباله در کوه به 75متر ارتفاع رسیده است.

ابراهیم زاده اظهار داشت: هم‌اکنون شیرابه‌های زباله به سمت رودخانه هراز سرریز شده است و این شیرابه‌ها برای آب کشاورزی و شرب شهرستان آمل مضرر خواهد بود و محیط زیست این شهرستان را تهدید خواهد کرد.

رئيس شورای شهر آمل، مشکل و تهدید این زباله‌ها را نه تنها برای مردم این شهرستان بلکه کل استان مازندران مهم بیان و عنوان کرد: این استان با توجه به موقعیت جغرافیایی و شرایط خاص اقلیمی سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر است که به همراه خود زباله‌های بسیاری را می‌آورند.

رئیس کمیسیون بهداشت‌ومحیط زیست شهری ‌آمل گفت:  کمیسیون بهداشت‌ومحیط زیست با حضور 200هزار نفر در این استان تشکیل شده که کارشان نظارت بر بهداشت و محیط زیست است.

قدرت‌الله نائیج‌نژاد با بیان اینکه از زمان تشکیل این کمیسیون وضعیت زباله در این استان مورد توجه قرار گرفته است، بیان کرد: با توجه به آمار جمعیتی و زباله‌ای که وجود دارد هم‌اکنون زباله سلامت مردم مازندران را تهدید می‌کند.

وی تصریح کرد: تاکنون در این موارد 400میلیون تومان از سوی اعتبارات دهیاری‌ها برای زباله جذب و به آن اختصاص داده شده که این بودجه‌های اندک برای ساماندهی و رسیدگی به زباله‌ها کافی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.