سه شنبه، ۰۱ مهر ۹۳ - ۱۰:۳۷

‌استاندار فارس ضمن انتقاد از مدیران کل این استان به‌دلیل کم‌توجهی به حضور در مساجد براساس برنامه‌های پیش‌بینی شده است،‌ گفت: چرا باید…

‌استاندار فارس ضمن انتقاد از مدیران کل این استان به‌دلیل کم‌توجهی به حضور در مساجد براساس برنامه‌های پیش‌بینی شده است،‌ گفت: چرا باید طی ماه‌های گذشته از 150 مدیر کل تنها چهار مدیر در این برنامه‌ها شرکت کرده باشند؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، دکترسیدمحمد احمدی عصر دوشنبه 31 شهریور در چهارمین جلسه شورای اداری استان فارس گفت: بیان رشادت‌های شهدا و رزمندگان برای درس گرفتن از آنان است تا روش آنان سرلوحه کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در زمان جنگ هم خیلی‌ها که توان نداشتند به جبهه نرفتند، گفت: کسانی‌که توان خدمت را در خود می‌بینند، باید در صحنه حضور پیدا کنند، رفتن به مسجد برای اقامه نماز یک تکلیف است، اما برخی مدیران کل استان حتی در نماز جمعه هم شرکت نمی‌کنند.

استاندار فارس اضافه کرد: البته ما در زمان‌هایی که توفیق شرکت در نماز جمعه را داشتیم، برخی مدیران را در صف اول ندیدیم، ان‌شاءالله که در صف‌های میانی و در صف‌های آخر بوده‌اند، اما مردم باید حضور مدیران را در این عرصه‌ها ببینند و حس کنند.

وی با تصریح اینکه نمازجمعه و مسجد هیچ نیازی به حضور مسئولان نداشته و ندارد، گفت: ما نیاز به مساجد داریم، نیاز به مردم داریم، ارتباط با مردم خصوصا در مساجد لازم است، قبلا هرچه بود مسجد بود، من به‌عنوان یک دستور اداری اعلام می‌کنم که حضور در مساجد لازم است، حتی اگر می‌توانیم هر روز نماز را به‌جماعت در مساجد اقامه کنیم، اگرنه حداقل آن روزی که طبق برنامه برای مدیران تعیین کرده‌اند، در مساجد حضور داشته باشند.

استاندار فارس همچنین افق سیاست خارجه ایران اسلامی را روشن توصیف و تصریح کرد: نشست جدید در نیویورک ان‌شاءالله با هدایت مقام معظم رهبری و درایت رئیس‌جمهوری و تلاش وزیر متدین و پرکار خارجه دستاوردهای خوبی خواهد داشت و موجب رفع انسداد از دارایی‌های ایران خواهد شد، اگرچه ما اکنون هم نیازی به این دارایی‌ها نداریم.

وی با اشاره به طرح آزمایشی دولت برای خودگردان کردن برخی استان‌ها، گفت: فارس اگر خوب کار کنیم درآمدهایش بیشتر از هزینه‌هایش خواهد بود،‌ باید تمام توان را صرف به فعل در آوردن ظرفیت‌ها کرد.

استاندار فارس با یادآوری اینکه اکنون نیمی از سال گذشته و همه باید به دست‌آوردها توجه داشته باشیم، گفت: اگر تلاش نکنیم و کار شایسته‌ای انجام ندهیم مدت باقیمانده هم با سرعت خواهد گذشت و عملکرد ما در ارزیابی‌ها نقش دارد.

وی ادامه داد: امروز ایران اسلامی الهام بخش تمام ملت‌های مستضعف جهان است، همه باید بسیجی عمل کنیم، باید به‌خاطر داشته باشیم که برای حفظ این آب و خاک و ایجاد وضعیت موجود، چه کسانی در خاک و خون غلطیدند و امروز آیا می‌توانیم ساکت بنشینیم و نظاره‌گر باشیم.

استاندار فارس با بیان اینکه ایران که زمانی شاه و نخست‌وزیرش را بیگانگان تعیین می‌کردند، امروز برای جهان اسلام و مستضعفان جهان، نقشه راه ترسیم می‌کند، گفت: پیکره اداره‌ها نباید برای مردم و خصوصا سرمایه‌گذاران ایجاد مشکل کنند، همه باید به تکریم مردم توجه داشته باشیم، آقایان مدیرکل به نشستن در اداره‌ها بسنده نکنند، همه باید به میان مردم در تمام نقاط استان بروند.

وی با بیان اینکه توجه به جذب سرمایه‌گذار زمینه‌ساز ایجاد اشتغال و رفع مشکلات مختلف از جمله بیکاری است، گفت: بخش اعظمی از مشکلات امنیتی و گرفتاری‌هایی که جامعه به آن مبتلا می‌شود، به واسطه بیکاری و وضعیت اقتصادی است، امروز در جامعه عشایر ناهنجاری نمی‌بینیم،‌ در جوامع روستایی مشکلات در کمترین میزان است، بیشتر مشکلات مربوط به شهرها و وضعیت اشتغال و اقتصادی مردم است.

استاندار فارس یکی از مشکلات امروز این استان خصوصا شیراز را تغییر کاربری اراضی و پدیده زمین‌خواری دانست و گفت: امروز برای یکسری از پروژه‌های سرمایه‌گذاری و اشتغالزا اگر بخواهیم زمین مناسب اختصاص دهیم،‌ پیدا نمی‌شود، با سیاست‌های بدی که در گذشته اجرا شد، همه زمین‌ها به باغ‌شهر تبدیل شده و تنها شهر صدرا مانده که آنهم اوقافی است.

وی ادامه داد: برای تامین 3 هزار هکتار زمین مورد تقاضای وزارت علوم، یا برای تامین زمین مناسب جهت احداث شهرک ایتام که مورد تقاضای یک خیر است، مانده‌ایم، هرجا نگاه می‌کنیم زمین مناسب نیست، نمی‌توانیم این سرمایه‌گذاری‌ها را در بیابان‌ها انجام دهیم،‌ این اقدامات باید در نزدیکی شهرها باشد.

استاندار فارس بر لزوم توجه همه مسئولان خصوصا فرمانداران در شهرستان‌های مختلف بر مقابله با تغییر کاربری‌ و پدیده زمین‌خواری، تاکید کرد و گفت: یک مشکل باغ‌های مرکبات استان را تهدید می‌کند، آفتی که اگر به این باغ‌ها برسد همه را نابود خواهد کرد.

احمدی با بیان اینکه باغ‌های مرکبات در میناب به این آفت دچار شده‌ و بخشی از آنها از بین رفته است، گفت: جهادکشاورزی را در مسیر مقابله با این آفت باید یاری کرد، محل درآمد بسیاری از مردم در شهرستان‌هایی نظیر جهرم و داراب، باغ‌های مرکبات است.

استاندار فارس همچنین از سفر معاون اول رئیس‌جمهوری در روز 19 مهرماه به شیراز خبر داد و با انتقاد از برخی وزرای دولت،‌ گفت: فارس استان اول کشاورزی ایران بشمار می‌رود، اما هنوز وزیر جهادکشاورزی به این استان سفر نکرده‌ است.

وی با بیان اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز هنوز به فارس سفر نکرده است، گفت: امیدواریم که وزرا منتظر سفر رئیس‌جمهوری نباشند که با وی به فارس بیایند.

استاندار فارس همچنین از اختصاص حدود 60 میلیارد تومان در موضوع خشکسالی خبر داد و این مبلغ را برای رفع مشکلات ناشی از بحران خشکسالی ناکافی دانست و گفت: با تلاش‌های انجام شده از محل اعتبارات دفتر مقام معظم رهبری، 70 میلیارد تومان به طرح‌های مصوب سفر وی، اختصاص یافته است.

وی با تاکید براینکه اگر مدیران تلاش کنند، اعتبارات خوبی را می‌توان در بخش‌های مختلف جذب کرد، خواستار همراهی بیش از پیش نمایندگان مجلس در این خصوص شد.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.