جمعه، ۳۱ مرداد ۹۳ - ۰۷:۰۸

خطیب جمعه شهرکرد گفت: امام صادق(ع) از هیچ عرصه‌ای برای تبیین و نهادینه‌کردن اسلام و مکتب تشیع غافل نشدند و مکتب اهل بیت(ع)…

خطیب جمعه شهرکرد گفت: امام صادق(ع) از هیچ عرصه‌ای برای تبیین و نهادینه‌کردن اسلام و مکتب تشیع غافل نشدند و مکتب اهل بیت(ع) و راه و رسم زندگی شیعه را ترسیم کردند بر همین اساس می‎طلبد ما نیز در عمل پیرو ایشان باشم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام 31 مردادماه در خطبه‌های نمازجمعه با سفارشان همگان به تقوای الهی، آیه 16سوره جن را که می‎فرماید:«وَ أ لَّوِ اسْتَقامُوا عَلَی الطَّرِیقَةِ لاَ َسْقَیْناهُمْ ماءً غَدَقاً و این که اگر آنها (جنّ و انس) در راه (ایمان) استقامت ورزند، با آب فراوان سیرابشان می کنیم!» را یادآور شد و گفت: رستگاری تنها با شعار و شهادت به رسالت انبیا و ایمان به معاد میسر نمی‌شود.

عمل و استقامت توام با یکدیگر لازمه رستگاری است

وی ایمان و عمل را دو بال پرواز به سمت رستگاری دانست و اظهارکرد: اگر عمل و استقامت توام با یکدیگر نباشد رستگاری نیز حاصل نخواهد شد.

نکونام با بیان اینکه در آیات زیادی از قرآن به عمل و استقامت در راه اسلام تاکید شده است، به روایات تبیین کننده این دو اصل نیز اشاره کرد و افزود: حضرت محمد(ص) می‌فرماید: ان استقیموا تفعلون، رستگاری شما در سایه استقامت است. حضرت علی(ع) نیز در روایات زیادی راه استقامت وایستادگی را توصیه می‌کنند.

وی همچنین بر لزوم مغتنم شمردن فرصت‌ها تاکید و اظهارکرد: اهل تقوا نسبت به لحظه لحظه عمرش حریص است و همواره از فرصت‌ها به خوبی استفاده می‎کند.

شیعه نباید از هیچ عرصه‌ای غافل باشد

امام جمعه شهرکرد با اشاره به سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) افزود: این امام همام از تمام لحظات عمرش در تمام عرصه‌های تعلیم، تدریس، تربیت فرزندان و تبیین معارف اسلامی بیشترین استفاده را کرد اما در عین حال از خانواده، سیاست و حکومت غافل نماند.

به گفته وی، امام صادق(ع) همچنین از افشاگری علیه بیدادگری غفلت نکردند برهمین اساس رییس مذهب تشیع شدند، چرا که از تمام فرصت‌ها برای نهادینه‌کردن این مکتب استفاده کردند و مکتب اهل بیت(ع) و راه و رسم زندگی شیعه را تبیین و ترسیم کردند.

نکونام با اشاره به مکتب جعفری و شاخصه‌های پیروان این مکتب، افزود: شیعیان امام صادق(ع) پاکند و پاک زندگی می‌کنند، جهادگرند و در عرصه‌های جهادی با شیطان و موانع یک لحظه همراستایی ندارند. همچنین کرامت انسانی دارند و همواره از آن بهره‎مند می‎شوند.

وی افزود: هراس از جهنم، انتخاب مسیر خدایی و امید به گرفتن پاداش تنها از خالق متعال سبک زندگی شیعیان صادق آل محمد است.

صنعت و تجهیزات دفاعی کشور تقویت شود

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اهمیت صنعت دفاعی هر کشور در حفظ قدرت آن، نام گذاری 31 مردادماه به نام صنعت دفاعی را یادآور شد و بر لزوم تلاش در راستای تقویت صنعت و تجهیزات دفاعی کشور به منظور ایجاد هراس در دشمنان نظام، تاکید کرد.

نکونام افزود: دشمن از ایمان، استقامت و وحدت این نظام می‌ترسد برهمین اساس می‎طلبد با به رخ کشیدن تجهیزات دفاعی، دل دشمن را لرزاند.

وی همچنین از مسئولان، تجلیل و تقدیر از کسانی که در عرصه توسعه صنعت دفاعی کشور گام‌های مهم و راهگشایی برداشته‌اند را خواستار شد.

علم الادیان و علم الابدان هر دو لازمه یک جامعه پویا هستند

نکونام یکم شهریور روز پزشک را یادآور شد و افزود: علم الادیان و علم الابدان هر دو لازمه یک جامعه پویا هستند، چرا که هر جامعه‌ای در کنار عالم دین، نیازمند عالم بدن نیز است.

وی اظهار کرد: همانگونه که در همه رشته‌های علمی تعهد حرف اول را می‌زند در جامعه پزشکی نیز تعهد بر همه چیز مقدم است بنابراین باید کوشید تا در سایه تعهد شاهد یک مجموعه پزشکی در تراز جامعه اسلامی و توحیدی باشیم.

نکونام همچنین بر ضرورت رسیدن وضعیت بهداشت و درمان استان به جایگاه واقعی تاکید و اظهارکرد: با توجه به اینکه استان دارای پزشکان ماهر و ارزشمندی است باید با فراهم کردن عرصه تلاش کرد چهارمحال و بختیاری نیز جایگاه ویژه‌ای در سطح کشور پیدا کند و به قطب پزشکی کشور تبدیل شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.