جمعه، ۱۳ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۵

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، «کیجی فوکودا» افزود: بیماری تب همراه با خونریزی، با منشا ویروس ابولا چند ماه در کشورهای غرب…

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، «کیجی فوکودا» افزود: بیماری تب همراه با خونریزی، با منشا ویروس ابولا چند ماه در کشورهای غرب آفریقا شیوع پیدا خواهد کرد.

وی که در پایان نشستی با موضوع بحران ابولا، در پایتخت غنا سخن می گفت، ادامه داد: پیش بینی مشخص اینکه شیوع بیماری تب ابولا تا کجا ادامه خواهد یافت، دشوار است، اما گمان می کنم، مجبوریم تا چند ماه آینده با این بحران مقابله کنیم.

پیشتر سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرده بود: ویروس ابولا در غرب آفریقا به سرعت در حال گسترش است و کارکنان این سازمان دیگر نمی توانند خود را به همه مناطقی که این ویروس در آنجا شایع است، برسانند.

ابولا از جمله بیماری های ویروسی است که به سرعت از طریق مایعات بدن یا تماس نزدیک با مبتلایان، منتقل می شود.

از علائم ابتلا به این بیماری می توان به استفراغ شدید، اسهال، تب، از کار افتادن کلیه و کبد و خونریزی داخلی اشاره کرد.

سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرده است، از روز 22 ژوئن (اول تیر) 635 مورد ابتلا به بیماری ابولا گزارش شده که بیشترین میزان ابتلا و سریع ترین میزان گسترش با توجه به تعداد بیماران و درگذشتگان بر اثر این بیماری است.

در حالیکه تعداد مرگ ومیرها و موارد ابتلا به ویروس ابولا در لیبریا، گینه و سیرالئون افزایش می یابد، سازمان جهانی بهداشت هشدار می دهد که باید اقدام قاطعی برای جلوگیری از افزایش بیشتر آن صورت گیرد.

علمی(6) ** 2038 ** 1071

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.