سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۰۰

سلامت نیوز: شیوع ویروس کرونا در امارات به علت بی احتیاطی بخش مبارزه با عفونت بیمارستان از کنترل خارج شده است. به گزارش…

سلامت نیوز: شیوع ویروس کرونا در امارات به علت بی احتیاطی بخش مبارزه با عفونت بیمارستان از کنترل خارج شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، ویروس کرونا تاکنون 10 تن از 60 نفر مبتلا را به کام مرگ کشانده است.

میزان ابتلا به مرگ در این ویروس 40 درصد بوده که در صورت اثبات خطر انتقال انسان به انسان باعث افزایش نگرانی و احتمال همه‌گیری در سطح خطرناکی است.

متخصصان سازمان بهداشت جهانی، پس از 5 روز بررسی درباره علت شیوع بیماری در امارات اعلام کردند: شیوع ویروس کرونا در امارات ناشی از ناتوانی بخش مبارزه با عفونت بیمارستان در کنترل و پیشگیری از گسترش آن است.

با توجه به آمار مرگ و میر بالا ناشی از ابتلا به این ویروس، تاکنون 300 نفر از مجموع 800 نفر مبتلا به این ویروس مهلک کشته شده‌اند. بیشترین آمار مبتلایان و تلفات مربوط به عربستان سعودی است. همچنین این ویروس در سایر کشور های خاورمیانه و اروپا نیز مشاهده شده است.

کارشناسان سازمان بهداشت جهانی از کشور عربستان در ناتوانی از همه‌گیری این ویروس انتقاد کرده و اظهار کردند: اگر مقامات و دانشمندان این کشور تلاش بیشتری در مورد عملکرد و شیوه انتقال این ویروس انجام داده بودند، احتمال شیوع این ویروس به شدت کاهش می‌یافت.

مقامات کشور عربستان در واکنش به اظهارات نمایندگان سازمان جهانی بهداشت افزودند: وزارت بهداشت عربستان تمهیدات لازم برای کنترل و پیشگیری از این بیماری را در دستور کار قرار داده و همچنین در تلاش برای استاندارد سازی در نمونه گیری و تشخیص زودهنگام این بیماری است.

نخستین گزارش‌ها از وجود بیماری کرونا در سال 2012 منتشر شد که نشان از شیوع ویروس تنفسی مهلکی بوده که علایم آن شبیه ویروس سارس سال 2003 جنوب شرق آسیا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.