پنجشنبه، ۰۵ تیر ۹۳ - ۱۱:۴۷

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران تبریز، آذربد بااشاره به اینکه هرچند این آمارها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن 23…

به گزارش خبرنگارباشگاه خبرنگاران تبریز، آذربد بااشاره به اینکه هرچند این آمارها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن 23 درصد و از نظر ارزش یک دهم درصد کاهش نشان می دهد، گفت: از نظر ارزش ریالی نیز سه درصد افزایش یافته است.

وی عمده محصولات صادره در این مدت را دارو، گاز بوتادین، پلی اتیلن سنگین، آسیل، پلی استایرن، اکریلو نیتریل، چرم مصنوعی، شکلات مغزدار و بیسکوییت، رب گوجه فرنگی، اسلاک واکس، قطعات چدنی نشکن خام، دوده کربن و مربای هویج اعلام کرد.

آذربد یادآوری کرد: این کالاها به طور عمده به کشورهای ایتالیا، روسیه، بلغارستان، گرجستان، چین، پاکستان، تاجیکستان، ازبکستان، سوریه، ترکیه، عراق، آذربایجان، افغانستان و ارمنستان صادر شده است.

مدیرکل گمرک سهلان اظهارکرد: همچنین در این مدت 45 هزار و 608 تن کالا به ارزش 113 میلیون و 141 هزار و 216 دلار از طریق این گمرک وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن هشت درصد کاهش، از نظر ارزش 25 صدم درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: عمده کالاهای وارداتی را واگن مسافربری، کود سوپر فسفات، دانه کاکائو، لوکوموتیو برقی، قطعات تراکتور، کاغذ بسته بندی، گلوکز مایع، ام.دی.اف خام، بخشی از خط تولید آب میوه طبیعی کنسانتره، کاغذ مومی، کاغذ فکس، کره کاکائو و روغن معدنی عنوان کرد.

آذربد اضافه کرد: این کالاها اغلب از ترکیه، امارات، آلمان، چین، هند، جمهوری کره، ارمنستان، لهستان، ایتالیا، یوگوسلاوی، تایوان، کانادا و اتریش وارد کشور شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.