شنبه، ۲۹ شهریور ۹۳ - ۰۳:۱۰

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه معتقد است، صادرات دام زنده به هیچ وجه باعث افزایش قیمت گوشت قرمز نمی‌شود….

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه معتقد است، صادرات دام زنده به هیچ وجه باعث افزایش قیمت گوشت قرمز نمی‌شود.

مهندس بهرام خانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه از حدود 10 روز پیش بالغ بر 25 هزار راس دام سبک جهت صادر به خارج از کشور قرنطینه شده‌اند، گفت: ظرف چند روز آینده این دام‌ها صادر می‌شوند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه مازاد دام تولیدی در استان به صورت دام زنده و یا گوشت صادر می‌شود، گفت: با تلاش‌های انجام شده در ابتدای این ماه مجوز صادرات دام سبک به خارج از کشور و به خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس اخذ شد.

وی نیاز سالانه استان به گوشت قرمز را 27 هزار تن دانست و گفت: در استان مازاد تولید گوشت قرمز داریم.

خانی در ادامه گفت: هدف از صادرات دام زنده سود رسانی بیشتر به تولیدکنندگان است و با توجه به اینکه در استان مازاد تولید گوشت قرمز داریم، این اقدام به هیچ وجه باعث افزایش قیمت گوشت قرمز نخواهد شد.

به گفته خانی جمعیت دامی استان کرمانشاه 4.6 میلیون واحد دامی است و در سال گذشته 34 هزار تن گوشت قرمز در این استان تولید شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.