یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۰۳:۰۰

‌معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه از صادرات شش میلیون دلاری صنایع دستی کرمانشاه خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان…

‌معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه از صادرات شش میلیون دلاری صنایع دستی کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطق کرمانشاه، نصرت الله سپهر در نشستی خبری در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه اظهارکرد: از ابتدای سالجاری تا پایان مرداد ماه مجموعا شش میلیون دلار صادرات صنایع دستی از استان کرمانشاه داشته ایم.

سپهر افزود: بیشترین میزان صادرات صنایع دستی استان را گلیم و گیوه به خود اختصاص می‌دهند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاه های مختلف صنایع دستی، ادامه داد: در یک سال اخیر چهار نمایشگاه منطقه‌ای، ۸۸ نمایشگاه استانی، ۴۵ بازارچه فصلی و ۲۱ نمایشگاه نوروزی در استان برگزار شده است.

این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه اظهارکرد: از ابتدای سالجاری تاکنون 504 صنعتگر و هنرمند صنایع دستی استان بیمه تامین اجتماعی شده‌اند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره اقدامات این سازمان در یک سال اخیر عنوان کرد: برگزاری همایش‌ها و جشنواره‌های صنایع دستی، تجلیل از هنرمندان این عرصه، آموزش هنرها و صنایع دستی در تعامل با دستگاه‌ها و نهادهای استان، نظارت بر آموزش دانش‌آموزان استثنایی رشته‌های صنایع دستی و برگزاری دومین مراسم نشان ملی منطقه غرب و اخذ 28 نشان ملی از جمله اقدامات این سازمان در یک سال گذشته است.

وی افزود: در این مدت همچنین 18 مورد مشارکت صنعت‌گران و هنرمندان در نمایشگاه‌های دیگر استان‌ها، استانداردسازی رشته‌های تنبور و زیر گیوه پارچه‌ای، صدور 2273 کارت شناسایی برای صنعت‌گران و هنرمندان خانگی، صدور 80 پروانه تولید کارگاهی، پرداخت 580 میلیون ریال تسهیلات بانکی، ارائه پروپوزال اطلس صنایع دستی استان، معرفی 804 نفر از متقاضیان مستقل و پشتیبان به استانداری برای دریافت تسهیلات با اعتبار 51 هزار میلیون ریال، معرفی 48 نفر از متقاضیان دریافت تسهیلات به صندوق مهر امام رضا(ع) با اعتبار مجموع 24 هزار میلیون ریال و معرفی 51 نفر از متقاضیان فنی و اعتباری صنایع دستی به واحد سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی با اعتبار 4500 میلیون ریال از دیگر اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بوده است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *