یکشنبه، ۲۷ مهر ۹۳ - ۰۹:۴۴

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم عسکری نسب” ضمن اعلام این خبر گفت: تعداد 6 هزار و300رأس گوسفند توسط 12 فروند لنج باری از بندر…

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم عسکری نسب” ضمن اعلام این خبر گفت: تعداد 6 هزار و300رأس گوسفند توسط 12 فروند لنج باری از بندر شهید باهنر به مقاصد بنادر جنوبی خلیج فارس بارگیری و صادر شد. 

وی صدور مجوزهای لازم جهت صادرات دام زنده بر اساس درخواست صاحبان کالا، توسعه صنعت دامپروری، ارزآوری و گسترش صادرات را از جمله اهداف این عملیات بندری عنوان کرد.

عسکری نسب با اشاره به اینکه ارزش نخستین محموله دام صادراتی در این بندر بیش از یک میلیون و 896 هزار دلار بوده است، پیش بینی کرد؛ تا پایان سال جاری 144 هزار راس دام زنده از این بندر صادر شود.

معاون عملیات اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: برای صادرات محموله احشام، تاکنون7 فروند لنج باری مطابق با استانداردهای ایمنی عملیات دریایی و بندری و دامپزشکی استان تجهیز شده است.

لازم به ذکر است، برخورداری از زیرساخت های مناسب، نظارت 24 ساعته عملیات بر اساس استانداردهای ایمنی، حضور نمایندگان دامپزشکی، همکاری گمرک، سرعت ارائه خدمات و وجود شناورهای مناسب در بندر شهید باهنر موجب شده تا صاحبان کالا این بندر را به عنوان یکی از بنادر مهم صادرات احشام در سطح استان انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *