جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۵۷

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شیراز؛ مدیر کل گمرک استان فارس گفت: در سه ماهه نخست امسال 144 هزار و 914 تن کالا…

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شیراز؛ مدیر کل گمرک استان فارس گفت: در سه ماهه نخست امسال 144 هزار و 914 تن کالا به ارزش 73 میلیون و 110 هزار دلار از طریق گمرک این استان به خارج از کشور صادر شد.

سکینه سیاحی   افزود: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال 92 از نظر وزن و ارزش به ترتیب 29 و 63 درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: این کالاها شامل مواد غذایی، سیمان، عصاره و پودرشیرین بیان، رب گوجه فرنگی، فرش دستبافت، کاشی و سرامیک، سرکه و انواع ترشی، خرمای تازه و خشک است و در این میان کاشی و سرامیک بیشترین میزان صادرات را به خود اختصاص داده است.

سیاحی ادامه داد: این کالاهای صادراتی به 34 کشور جهان از جمله عراق، قطر، امارات متحده عربی، آلمان، افغانستان، کویت، پاکستان، اتریش، عمان و تاجکستان صادر شد.

وی گفت: این میزان صادرات از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب 50 و 80 درصد از کالاها و محصولات صادراتی استان فارس را شامل می شود.

سیاحی، کیفیت محصولات، بازاریابی مناسب تجار، صادرات محصولاتی مانند رب گوجه فرنگی و تغییردر نوع کالاهای صادراتی را عمده دلیل افزایش میزان صادرات استان در سه ماهه نخست سال 93 بیان کرد.

این مسوول افزود: همچنین در مدت یاد شده شش هزار و 833 تن کالا به ارزش 72 میلیون و 52 هزار و 114 دلاراز طریق گمرک استان فارس به کشور وارد شده است.

انتهای پیام/س

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.