شنبه، ۲۶ اردیبهشت ۹۴ - ۰۵:۳۰

به گزارش میهن پست – مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به صدور یک میلیون تن گاز مایع در سال…

به گزارش میهن پست – مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به صدور یک میلیون تن گاز مایع در سال گذشته، تصریح کرد: سال گذشته هند، چین و برخی از کشورهای منطقه خاورمیانه به ویژه کشورهای همسایه مهمترین بازارهای صادراتی گاز مایع ایران بوده اند.مدیر امور بین‌الملل شرکت گاز با اشاره به برنامه ریزی برای صادرات یک میلیون تن گاز مایع در سال جاری، گفت: برخی از کشورهای اروپایی و آفریقایی امسال مشتری گاز مایع ایران خواهند شد.

عزیز الله رمضانی درباره آخرین وضعیت صادرات گاز مایع ایران در سال جاری، گفت: در سال ۹۴ حدود یک میلیون تن گاز مایع پالایشگاه‌های گاز کشور به بازارهای جهانی صادر خواهد شد.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به صدور یک میلیون تن گاز مایع در سال گذشته، تصریح کرد: سال گذشته هند، چین و برخی از کشورهای منطقه خاورمیانه به ویژه کشورهای همسایه مهمترین بازارهای صادراتی گاز مایع ایران بوده اند.

این مقام مسئول با اشاره به برنامه ریزی به منظور افزایش صادرات گاز مایع (ال. پی. جی) در سال‌جاری، اظهار داشت: برای سال ۹۴ صادرات گاز مایع به کشورهای اروپایی و برخی از کشورهای آفریقایی در دستور کار قرار گرفته است.

رمضانی در خصوص احتمال جریمه گازی پاکستان توسط ایران به دلیل تاخیر در برداشت گاز طبیعی، توضیح داد: هنوز مدت زمان طولانی از زمانی که پاکستان باید گاز طبیعی از ایران وارد می‌کرده، نگذشته است.

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه با توجه به گذشت زمان کوتاه از تاخیر پاکستانی‌ها فعلا نمی توان درباره جریمه گازی این کشور اظهارنظر روشنی کرد، خاطرنشان کرد: در این باره چارچوب‌های قرارداد مشخص بوده و مطابق با قرارداد با پاکستان اقدام خواهد شد.

منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.