سه شنبه، ۲۱ مرداد ۹۳ - ۰۷:۱۴

‌مدیر جهادکشاورزی شهرستان جهرم گفت: سالانه 25 هزار تن محصول خرما از این شهرستان به استان‌ها و کشورهای دیگر صادر می‌شود. به گزارش…

‌مدیر جهادکشاورزی شهرستان جهرم گفت: سالانه 25 هزار تن محصول خرما از این شهرستان به استان‌ها و کشورهای دیگر صادر می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، جلال بهجو سه‌شنبه 21 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: شهرستان جهرم با دارا بودن 6 هزار هکتار نخلستان یکی از قطب‌های مهم تولید خرما در سطح استان فارس است.

وی اضافه کرد: رقم غالب خرمای جهرم، شاهانی بوده و شهره جهانی دارد که هرساله حدود 25 هزار تن محصول خرمای تولیدی شهرستان جهرم و حومه آن به خارج از کشور صادر می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان جهرم گفت: از میزان کل خرمای صادراتی حدود 20 هزار تن خرمای شاهانی است که عمدتا به کشورهای هند و سومالی صادر شده و 5 هزار تن نیز خرمای زاهدی است که خریدار عمده آن کشورهای پاکستان و افغانستان هستند.

بهجو خاطرنشان کرد: عمده خرمای صادراتی به‌صورت بسته‌های سه کیلویی صادر می‌شود، این در حالی است که مقداری از این خرما در کارتن‌های 25 کیلویی جهت مصارف صنعتی به کشور امارات، بخشی دیگر به‌صورت فرآورده تبدیلی و صنعتی نظیر شکلات خرما، شیره خرما، رنگینک و خارک به کشورهای حوزه خلیج فارس و ملزی و سنگاپور، بسته‌های 200 تا هزار گرمی به کشورهای اروپایی و خرمای زاهدی نیز به‌صورت کارتن 10 کیلویی صادر می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.