دوشنبه، ۱۴ مهر ۹۳ - ۰۳:۱۸

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد و بازارپسندی شتر جمازه گفت: امسال، 50 نفر…

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان، با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد و بازارپسندی شتر جمازه گفت: امسال، 50 نفر شتر از شهرستان‌های سیریک و جاسک به کشورهای حوزه‌ی خلیج‌فارس صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، مهندس«عباس زارعی» افزود: صادرات این تعداد شتر پنج میلیارد ریال برآورد ارزشی داشته است .علاوه‌بر این سالیانه شمار فراوانی از شترهای استان نیز به دیگر استان‌های کشور خصوصاً استان یزد صادر می‌شود.

وی افزود: اقدامات اولیه برای صادرات 100نفر شتر دیگر نیز به کشورهای حاشیه‌ی خلیج‌فارس انجام شده است که حدود 10 میلیارد ریال ارزش ریالی آنها است.

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: شترهای استان از نژاد جماز بوده که به علت داشتن جثه لاغر و کشیده و استخوانی، قدرت دوندگی زیادی دارند و از آنها در سواری و بارکشی استفاده می‌شود و در بازارهای کشورهای حاشیه‌ی خلیج‌فارس بعلت استفاده در مسابقات سوارکاری طرفداران زیادی دارد.

زارعی یادآور شد: استان هرمزگان مقام سوم پرورش شتر را در کشور به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.