شنبه، ۲۹ شهریور ۹۳ - ۰۳:۲۲

صادرات 60 درصدی گندم‌های ذخیره شده زنجان به استان‌های همجوار مدیرعامل شرکت غله استان زنجان به صادرات 60 درصدی گندم‌های ذخیره شده به…

صادرات 60 درصدی گندم‌های ذخیره شده زنجان به استان‌های همجوار

مدیرعامل شرکت غله استان زنجان به صادرات 60 درصدی گندم‌های ذخیره شده به استان‌های همجوار اشاره کرد و افزود: 40 درصد از گندم تولید شده استان زنجان به مصرف داخلی رسیده و بقیه به استان‌های همجوار صادر می‌شود.

“رسول منصوری” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه زنجان، با بیان این مطلب، اظهارکرد: سال گذشته گندم مازاد استان به چهار استان همجوار صادر شد و امسال نیز 35 هزار تن از گندم‌های تولید شده توسط کشاورزان زنجانی، به استان متقاضی ارسال شد.

وی تصریح‌کرد: 95 درصد خرید گندم‌های تولید شده در زنجان با اعتبارات دولتی و در مراکز ذخیره‌ای بخش خصوصی خرید و ذخیره شده است.

این مسئول با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های شرکت غله استان زنجان خرید گندم با کیفیت است، گفت: استان زنجان جزو 5 استان برتر در بحث خرید گندم با کیفیت است و در حال حاضر از نظر تولید نان بربری جزو استان‌های برتر است.

وی در مورد نوع ارقام گندم‌های تولید شده در مزارع استان زنجان تصریح کرد: گندم رقم آذری به دلیل تحمل آب و هوای سردسیری استان زنجان در مزارع کشاورزی کشت می شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *