دوشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۹۷ - ۰۹:۰۷
صبحانه رژیمی

صبحانه رژیمی اولین گام مثبت برای کاهش وزن و تناسب اندام در افراد خواهد بود . چرا که خوردن صبحانه رژیمی ، مهم…

صبحانه رژیمی اولین گام مثبت برای کاهش وزن و تناسب اندام در افراد خواهد بود . چرا که خوردن صبحانه رژیمی ، مهم ترین وعده ی غذایی روز برای تنظیم سوخت و ساز بدن خواهد بود، بنابراین، خوردن صبحانه رژیمی سالم و کم چرب اهمیت زیادی در برنامه ی کاهش وزن دارد. 

در این میان ماست ، میوه های تازه ، غلات کامل و تخم مرغ جزء بهترین مواد غذایی برای یک وعده ی غذایی برای یک صبحانه رژیمی خواهد بود چرا که گام اول برای کاهش وزن پیروی از یک رژیم غذایی علمی و در کنار آن مصرف غذاهای سلم و کم چرب خواهد بود که اتفاقا این روند با خوردن صبحانه رژیمی و سالم شروع خواهد شد .

در این میان کارشناسان تغذیه معتقدند که یکی از برنامه‌ های غذایی مفید برای کاهش وزن و تناسب اندام دنبال کردن یک رژیم غذایی است که در آن هم میزان دریافت کربوهیدرات و هم چربی در تمامی وعده‌ های غذایی کم باشد.

معمولاً ، کاهش میزان کربوهیدرات به معنی بالا بردن محتوای چربی است. غذاهای حاوی کربوهیدرات مانند سبزیجات و غلات، در مقایسه با مصرف بسیاری از غذاهایی مانند گوشت، غذاهای دریایی ، تخم مرغ و پنیر که در رژیم کم‌کربوهیدرات توصیه می‌شوند ، چربی کمتری دارند. با انتخاب منابع غذایی پروتئینی که کمترین میزان چربی را دارند، می‌توانید مصرف چربی خود را در رژیم کم‌کربوهیدرات به حداقل برسانید. یادتان باشد که هنوز هم تعادل سالم پروتئین، کربوهیدرات و چربی‌های سالم اهمیت دارد. با پزشک خود مشورت کنید تا یک رژیم غذایی متعادل را برای شما انتخاب کند.

صبحانه رژیمی

سفیده تخم مرغ مناسب ترین گزینه برای صبحانه رژیمی: همان طور که می دانید بیشتر ورزشکاران از خوردن زرده ی تخم مرغ پرهیز می کنند چرا که می دانند بیشتر چربی تخم مرغ در زرد آن قرار داد. بنابراین با جدا کردن زرده تخم مرغ و فقط استفاده از سفیده تخم مرخ ، شما می‌توانید یک رژیم کم‌کربوهیدرات را برای وعده صبحانه خود انتخاب کنید.خوردن سفیده تخم مرغ و به عبارتی املت سفیده تخم مرغ آن هم با چهار عدد سفیده تخم مرغ بزرگ، یک پیمانه اسفناج خام ، یک‌ دوم پیمانه قارچ خرد شده ، چیزی معادل ۱۳۳ کالری ، ۴ گرم کربوهیدرات ،۲ گرم چربی و ۲۳ گرم پروتئین به بدن شما می‌رساند که یکی از ایده آل ترین وعده غذایی صبگاهی با همان صبحانه رژیمی خواهد بود.

توضیح بیشتر این که  اگر شما می‌خواهید چربی‌ های خالص یا کربوهیدرات کلی منهای فیبر را حساب کنید، باید بگوییم که این صبحانه ۳ گرم کربوهیدرات خالص دارد. از اسپری‌های روغنی نچسب پخت و پز برای طبخ املت استفاده کنید که عاری از کالری، چربی و کربوهیدرات هستند.

صبحانه رژیمی

قرار دادن مرغ در صبحانه رژیمی : کمتر کسی است که در برنامه غذایی خود آن هم برای صبحانه منوی مرغ را انتخاب کند ؟ چرا که مرغ را در لیست وعده های غذایی نهار و شام و یا میان وعده هایی غیر از صبح قرار می دهند اما واقعیت این است که این ماده غذایی و بخصوص سینه مرغ یک منبع خوب پروتئین دار کم‌ چرب و بدون کربوهیدرات است. مقدار ۱۰۰ گرم از سینه مرغ بدون پوست را با ۶ شاخه مارچوبه و نصف پیمانه تمشک تازه در کنار آن به عنوان وعده صبحانه تهیه کنید. این صبحانه ۱۹۱ کالری، ۱۱ گرم کربوهیدرات، ۵ گرم کربوهیدرات خالص، ۳ گرم چربی و ۲۹ گرم پروتئین دارد.

9 دیدگاه برای “صبحانه رژیمی اولین گام مثبت برای کاهش وزن و تناسب اندام”

 1. Jeni گفت:

  من اصن صبحونه نمیخورم

 2. زهره جبین گفت:

  بنظر من خوردن میوه بهتره مخصوصا سیب

 3. قاضی گفت:

  من میخوام فوری وزن کم کنم آیا با این صبحانه های پیشنهادی وزن کم میکنم؟

 4. طاها گفت:

  ای بابا اگه رژیم رو یه روز رعایت نکنیم برمیگردیم به همون وزن قبل از رژیم

 5. شنگول گفت:

  صبحانه اکثرا تخم مرغ میخورم ولی نمیدونستم فقط باید سفیده رو بخورم

 6. دردانه گفت:

  میشه روش های دیگه ای رو بگید که به خوردن و نخوردن ربط نداشته باشه..نمیتونم نخورم😊😊

 7. مهراوه گفت:

  تناسب اندام برام مهمه پس حتما رعایت میکنم

 8. مهراوه گفت:

  تناسب اندام برام مهمه پس رعایت میکنم

 9. احسان گفت:

  فقط مونده صبحها مرغ بخوریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.