جمعه، ۰۷ شهریور ۹۳ - ۱۱:۵۳

امام جمعه موقت بجنورد با بیان اینکه دولتمردان بستر انتقادهای سازنده را ایجاد کنند، گفت: صبور بودن دولتمردان در برابر انتقادهای تخریب‌کننده، برای…

امام جمعه موقت بجنورد با بیان اینکه دولتمردان بستر انتقادهای سازنده را ایجاد کنند، گفت: صبور بودن دولتمردان در برابر انتقادهای تخریب‌کننده، برای حفظ آرامش، ایجاد وحدت و از هم نپاشیدن شیرازه جامعه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌شمالی، حجت الاسلام «نوری» در خطبه‌ی نماز جمعه بجنورد با اشاره به نامه‌ی امام علی(ع) به مالک اشتر و 15 توصیه مقام معظم رهبری به دولتمردان خاطرنشان کرد: با رعایت این توصیه‌ها جامعه بیشتر به سمت اسلامی شدن پیش می‌رود.

وی ادامه داد: اگر دولتمردی خود را یک درجه بالاتر از مردم ببیند در اینصورت ویژه خواری پیش می‌آید و نمی‌توانند مردم را درک کند.

امام جمعه موقت بجنورد با بیان این نکته که یک دولتمرد در نظام جمهوری اسلامی باید بداند، جمهوری اسلامی هیچ امیدی جزء خداو هیچ ملت و دولت جزء خود را ندارد، ادامه داد: اگر این موضوع را درک نکنیم شکست برای نظام پیش می‌آید.

نوری با اشاره به انتقادات منصفانه و از سر دلسوزی به دولت و اینکه نقد منصفانه برای عشق به دین و مردم و برای پیشرفت جامعه است، افزود: باید یک دولتمرد علاوه بر ظرفیت بالا برای پذیرفتن انتقادات، بستر چنین انتقادهایی را ایجاد کند.

وی با بیان اینکه گاهی برخی انتقادها برای بی‌آبرو کردن رقیب و شکست آن است، خاطرنشان کرد: در این مورد یک دولتمرد باید با صبر و در عمل کارکرد خود را نشان دهد.

امام جمعه موقت بجنورد ادامه داد: با اشاره به اینکه وظیفه‌ی دولتمردان شناخت دشمن است، یادآور شد: زمانی که یک ملت همه‌ی اختیارات سیاسی و اقتصادی خود را به افراد منتخب از میان خود می‌سپارند، انصاف آن است که این افراد همیشه هوشیار باشند.

وی اظهار کرد: امروز همه دنیا و در رأس آن آمریکا و اسرائیل هر حرف و حرکتی که انجام می‌دهند به دنبال ساقط کردن نظام جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه موقت بجنورد با بیان اینکه دولتمردان نظام جمهوری اسلامی ایران باید بیداری و هوشیاری را در مقابل دشمن داشته باشند، ادامه داد: دولتمردان در مذاکرات و قراردادها برای جلوگیری از ترفندهای دشمن تفکر و تأمل کنند.

نوری با اشاره به الگوهای خوبی چون شهید رجایی و باهنر و شهید مطهری، گفت: این افراد کسانی هستند که برای اعتلا و پیشبرد نظام جمهوری اسلامی تمام زندگی خود را وقف کردند.

وی یادآور شد: نمونه‌ی بارز فعالیت شهید رجایی، سخنرانی قاطع و اعتماد به نفس و رسای او علیه نظام سلطه در سازمان ملل است.

امام جمعه موقت بجنورد گفت: دولتمردان باید نگاهشان چون شهید رجایی و باهنر باشد تا بتوانند موجبات سربلندی و عظمت نظام جمهوری اسلامی باشند.

نوری با اشاره به دهه‌ی کرامت که از اول تا 11 ذیقعده است، ادامه داد: این مدت فرصتی برای سخن گفتن در راستای توسعه‌ی فرهنگی و دینی است.

وی افزود: ان‌شاءالله که در همه‌ی حرکت‌های سیاسی، اجتماعی، حجاب و تدین بتوانیم حضرت معصومه را به‌عنوان الگو در نظر بگیریم.

امام جمعه موقت بجنورد گفت: بسیار شایسته است که استانداران و دولتمردان 15 توصیه مقام معظم رهبری را داشته باشند و در کارکردهای خود از آن استفاده کنند

نوری با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری در خصوص اینکه فتنه و فتنه گران سال 88 برای همیشه خط قرمز هستند، افزود: کسی نباید در رسانه و یا جاهای دیگر در این خصوص چانه‌زنی داشته باشد.

وی با بیان اینکه شاید در برخی موارد به کسانی از این فتنه‌گران مسئولیتی داده شود، ادامه داد: مسئولان اگر متوجه شدند باید با توجه به خط قرمزی که مطرح شد، این افراد کنار گذاشته شوند.

امام جمعه موقت بجنورد با اشاره به پیروزی غزه و اینکه بار دیگر فرهنگ مقاومت و صبر و جهاد در مقابل دشمن پاسخ داد، گفت: در مقابل آن بسیاری از کسانی که در فلسطین بودند و مذاکره کردند به هیچ نتیجه‌ای نرسیدند.

نوری گفت: باید این را درک کنیم که دشمن خونخواری چون آمریکا و اسرائیل در صورت فرصت نه رعایت حقوق بشریت و نه رعایت قراردادهای بین‌المللی را می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: عمق جلادی انگلیس، فرانسه، آمریکا و اسرائیل را با پشتیبانی آنان از جنایت‌های داعش در سوریه می‌توانیم درک کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *