جمعه، ۲۵ مهر ۹۳ - ۰۵:۱۳

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته ورامین با انتقاد از رواج برخی موسیقی…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته ورامین با انتقاد از رواج برخی موسیقی های زننده در مجالس عروسی اظهار داشت: برخی شب عروسی که بنیان خانواده در آن پایه گذاری می شود را با لهو و لعب آغاز کرده و از همان ابتدا بنیان مهم ترین رکن جامعه را سست و ناپایدار می کنند.

این مسئول با اشاره به فرارسیدن هفته اولیا و مربیان افزود: والدین باید در تربیت فرزندان نقش محوری تری را ایفا کرده و اجازه ندهند امواج شبکه های ماهواره ای درباره تربیت و تعلیم آینده سازان این کشور تصمیم  گیری کند، در این راستا مدارس به عنوان یکی از ارکان مهم جامعه می تواند از بسیاری معضلات و آسیب های فرهنگی جلوگیری به عمل آورد به همین دلیل مربیان و مدیران مدارس باید با جدیت در این موضوع ورود پیدا کنند.

ورزشکاران در عرصه های مختلف حامل ارزش های اسلامی باشند

وی ضمن گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش اضافه کرد: جوانان این سرزمین در عرصه ها و رشته های مختلف ورزشی در سطح بین المللی خوش درخشیده و پرچم جمهوری اسلامی را به اهتزار درآورده اند اما باید توجه داشت که مسئولان مربوطه علاوه بر توجه به پرورش جسم ورزشکاران، به پرورش روح و معنویت آنان نیز بپردازند.

محمودی عنوان کرد: امروز نام ورامین در زمینه های ورزشی و مسابقات بین المللی خوش می درخشد و ورزشکاران این خطه به عنوان نمایندگان دیار 15 خرداد باید حاملان فرهنگ و ارزش های اسلامی در عرصه های مختلف ورزشی باشند.

پاکستان نباید محل امن تروریست ها باشد

خطیب نماز جمعه ورامین در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت شهادت مرزبانان نیروی انتظامی تأکید کرد: از دولت و دستگاه دیپلماسی انتظار می رود که اجازه ندهند پاکستان محل امن تروریست ها باشد و از نیروهای امنیتی می خواهیم در صورت کوتهای پاکستان در انجام وظایفش، تروریست های وهابی را به سزای عمل خود برسانند.

محمودی با انتقاد از برخی ارگان ها و افراد که مجالس اهل بیت (ع) را با آلات لهو و لعب آلوده می کنند متذکر شد: ما به خود می بالیم پیرو مکتبی هستیم که امامش علی(ع) است به همین خاطر همه شیعیان باید پیام رسان غدیر باشند، در غدیر خم و صحنه های زندگی معصومین لهو و لعب وجود نداشته پس چطور به اسم غدیر برخی افراد مراسم را با کف و لهو  و لعب برگزار می کنند.

امام جمعه موقت ورامین افزود: مهمترین پیام غدیر برای همیشه تاریخ، پیروی از ولایت بود و امروز ببینید برغم وحشی گری های موجود در دنیا، هدایت های مدبرانه رهبر معظم انقلاب تمام محاسبات دنیای غرب را به هم ریخته و ایستادگی جوانان بحرین، پیروزی در یمن، شجاعت در لبنان نشأت گرفته از ولایت است.

این مسئول گفت: امروز برخی افراد دولتی با سران فتنه نشست و برخاست می کنند و یکی از نمایندگان با ارسال نامه ای به رئیس جمهور خواستار رفع حصر می شود اما رهبری فرمودند فتنه خط قرمز نظام است و با صراحت عرض می کنم که ملت ایران در برابر هرگونه تسامح با فتنه گران خواهد ایستاد.

وی متذکر شد: البته راه توبه باز است و هنجار شکنان می توانند از راه غلط خود بازگردند ولی ما حساب دولت را که مورد حمایت رهبر معظم انقلاب است از این فتنه گران جدا می دانیم.

محمودی در ادامه با اشاره به جنایات آمریکا در جهان افزود: جنایات امریکا به اسم مبارزه با داعش همچنان ادامه دارد و شهر کوبانی سوریه در محاصره قرار گرفته اما زنان این شهر اسلحه به دست داشته و با تکفیری ها می جنگند.

امام جمعه موقت ورامین در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به مسائل مهم شهرستان تأکید کرد: برخی فسادهای اقتصادی در شهر  شنیده می شود لذا از مسئولان امنیتی و اطلاعاتی و شورای تامین می خواهم بررسی کنند و اگر این موارد شایعه است با آن برخورد لازم صورت پذیرد تا باب تهمت و غیبت باز نشود، اگر هم سواستفاده اقتصادی صورت پذیرفته با هرکس در هر جایگاهی بوده برخورد شود.

برگزاری 120 برنامه ورزشی در هفته تربیت بدنی

رئیس اداره ورزش و جوانان نیز به مناسبت هفته تربیت بدنی در سخنرانی پیش از خطبه ها عنوان کرد: حوزه ورزش و جوانان حوزه بسیار سخت و دشواری است زیرا جوانان همواره به دنبال بهترین و متنوع ترین برنامه ها هستند، رهبر معمظ انقلاب نیز امر به ورزش را نوعی امر به معروف و نهی از منکر عنوان کردند و درباره مقوله جوانان نیز تأکیدات بسیاری دارند.

مجید بذرافشان یادآور شد: رهبری بارها فرمودند وظیفه اصلی دولت و مسئولان کشور این است که اشتیاق به ورزش و روح ورزشکاری را در مردم زنده بدارند و همه مسئولان باید در زمینه تحقق منویات رهبری گام های اساسی و مثبتی را بردارند.

وی با اشاره به برگزاری بیش از 120 برنامه فرهنگی و ورزشی ویژه نوجوانان و جوانان در هفته تربیت بدنی و ورزش اضافه کرد: دومین دوره جشنواره ورزشی پهلوانان شاهد در قالب 120 رشته ورزشی در هفته تربیت بدنی در ورامین برگزار می شود و بیش از 9 هزار ورزشکار با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

این مسئول ایجاد انس میان نسل جوان و شهدای جنگ تحمیلی را از دیگر برنامه های این هفته دانست و گفت: در هفته تربیت بدنی، مسئولان ورزشی و ورزشکاران شهرستان با حضور در خانه شهدای ورزشکار بار دیگر با آرمان های امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی تجدید پیمان کرده و مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس را نیز گلباران خواهند کرد.

7 هزار ورزشکار در ورامین شناسایی و ساماندهی شدند

بذرافشان هدف از برگزاری برنامه های ورزشی و فرهنگی را گسترش فرهنگ ورزش در میان خانواده برشمرد و افزود: به منظور گسترش فرهنگ ورزش در میان خانواده های ورامینی، همایش های مختلف پیاده روی و صبحگاه های ورزشی در بوستان های مختلف شهرستان برگزار خواهد شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان ورامین با اشاره به فعالیت بیش از 87 باشگاه ورزشی در این شهرستان متذکر شد: هم اکنون بیش از 87 باشگاه ورزشی در  ورامین فعالیت دارند و با تلاش های صورت گرفته بیش از هفت هزار ورزشکار شناسایی و ساماندهی شده اند، بیش از 350 ورزشکار ورامینی نیز در سطح ملی و بین المللی دارای عناوین قهرمانی هستند که در آخرین مورد فاطمه روحانی توانست در مسابقات آسیایی اینچئون مدال نقره را به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.