جمعه، ۳۰ خرداد ۹۳ - ۰۵:۱۰

دادستان کرمان گفت : جاسوس انگلیس به ۱۰ سال حبس و جاسوس اسرائیل به ۵سال حبس محکوم شدند . به گزارش واحد مرکزی…

دادستان کرمان گفت : جاسوس انگلیس به ۱۰ سال حبس و جاسوس اسرائیل به ۵سال حبس محکوم شدند .

به گزارش واحد مرکزی خبر، موحد افزود: سربازان گمنام امام زمان آذر پارسال جاسوس انگلیس را بازداشت کرده بودند که پس از جمع‌آوری مستندات وی به 10 سال حبس محکوم شد .

وی افزود : پرونده متهم در دادگاه تجدیدنظر استان کرمان در حال بررسی و اتخاذ تصمیم نهایی است .

موحد درباره پرونده مربوط به جاسوس  سرویس MI6  انگلستان افزود : اوج فعالیت‌های این جاسوس بعد از تحریم‌ها بود و مشاوره و همکاری‌های وی در زمینه اثربخشی این تحریم‌ها بوده است .

به گفته دادستان کرمان این متهم در 11 نوبت در داخل و خارج از کشور بصورت حضوری با افسران اطلاعاتی کشور انگلیس ارتباط برقرار کرده و در هر ملاقات نیز اطلاعات مورد نظر این سرویس جاسوسی را تامین و البته مجموعه راهکارهایی را علیه منافع جمهوری اسلامی ایران از سرویس اطلاعاتی انگلیس اخذ کرده بود .

موحد همچنین درباره شخصی که با سفارت رژیم صهیونیستی در تایلند و ترکیه ارتباط برقرار کرده بود گفت : این فرد قبل از آنکه اقدام مؤثری انجام دهد مرداد پارسال بازداشت و به پنج سال حبس محکوم شد  .

دادستان کرمان گفت : این فرد در آخرین سفر خود که به عنوان یک سفر تفریحی به کشور تایلند داشت بخشی از اطلاعات کشور را از طریق تماس با افسر اطلاعاتی سفارت اسرائیل در کشور تایلند به او ارائه کرد .

موحد افزود : این فرد در مرتبه دوم قصد داشت با جمع آوری اطلاعات اقتصادی ، جغرافیایی و حتی  حوزه معادن استان کرمان ، آن را برای رابط خود ارسال کند که در این امر ناموفق بود و بازداشت شد  .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.