چهارشنبه، ۰۷ آبان ۹۳ - ۰۳:۲۱

رئیس نظام مهندسی کشاورزی خوزستان ضمن ابراز نارضایتی از اقدام سازمان صنعت، معدن و تجارت درباره دخالت در کار واحدهای سم‌فروش، گفت: صدور…

رئیس نظام مهندسی کشاورزی خوزستان ضمن ابراز نارضایتی از اقدام سازمان صنعت، معدن و تجارت درباره دخالت در کار واحدهای سم‌فروش، گفت: صدور مجوز برای سموم فروش‌ها جزء وظایف ما است.

فتح‌الله ابوعلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه‌ خوزستان عنوان‌ کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت از چند روز گذشته واحدهای سم‌فروش را جزء صنف عطار و بذرفروش اعلام کرده و با بازرسی از این واحدها درخواست مجوز بازرگانی از آنان کرده‌ است.

وی افزود: بر اساس قانون مجوز واحدهای سم‌فروشی باید از سوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی صادر شود زیرا این واحدها زیرمجموعه بخش کشاورزی هستند و صلاحیت کارشناسی و فنی آنان از سوی این سازمان صادر می‌شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خوزستان خاطرنشان‌ کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت با بازرسی از واحدهای سم‌فروش تعدادی از آن‌ها را پلمب کرده و حتی برای صدور مجوز با چند مورد مصاحبه فنی کرده است.

ابوعلی اظهار کرد: اقدام این سازمان غیرقانونی و برای ما قابل قبول نیست و ما می‌توانیم به دلیل دخالت در وظایف نظام مهندسی از این سازمان شکایت کنیم.

وی اظهار کرد: مجوز سم‌فروش فقط برای فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی صادر و این کار توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی که متولی آن است، انجام می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *