یکشنبه، ۰۶ مهر ۹۳ - ۱۱:۱۵

معاون آبزی‌پروری شیلات هرمزگان از صدور هفت مجوز پرورش ماهی در قفس با ظرفیت سالانه بیش از 4000 تن در راستای حفظ ذخایر…

معاون آبزی‌پروری شیلات هرمزگان از صدور هفت مجوز پرورش ماهی در قفس با ظرفیت سالانه بیش از 4000 تن در راستای حفظ ذخایر در استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس،«علی کریمی» با اشاره به اینکه این هفت مجوز در اجرای طرح‌های حفظ ذخایر آبزیان امسال صادر شده است، گفت: این مجوزها راه‌اندازی 133 قفس پرورش ماهی در قفس با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد ریال را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح پرورش ماهی در قفس در هرمزگان به صورت آزمایشی از سال 86 در جزیره‌ی هنگام و بندرآفتاب به اجرا در آمد، افزود: هم‌اکنون طرح‌های پروش ماهی در قفس در جزایر لارک، هنگام و اطراف جزیره قشم به اجرا در می‌آید.

معاون آبزی‌پروری شیلات هرمزگان با اشاره به افزایش فشار به ذخایر آبزیان خلیج‌فارس در سال‌های اخیر گفت: راهبرد جدی سازمان شیلات ایران برای مرتفع‌سازی این مشکل توسعه سریع طرح‌های پرورش ماهی در قفس، دستیابی به تولید انبوه ماهیان باارزش دریایی، ایجاد فرصت شغلی جدید و جلوگیری از صید غیرمجاز خواند.

کریمی گفت: تولید ماهی در شرایط طبیعی،عدم نیاز به زمین درخشکی، مقرون به صرفه بودن،هزینه‌های پایین و زودبازده بودن از مزیت‌های اجرای این طرح است.

وی خاطرنشان کرد: برای تأمین بچه ماهی برای طرح‌های پرورش در قفس مجوز احداث دو مرکز تکثیر بچه ماهی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی صادر شده است که هم‌اکنون این دو مرکز در شهرهای «پارسیان» و «قشم» در حال احداث است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *