یکشنبه، ۰۲ شهریور ۹۳ - ۰۷:۰۵

سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان از صدور روادید برای اتباع ایرانی در مبادی ورودی گمرکات آستارا و بیله‌سوار، در آینده‌ای نزدیک…

سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان از صدور روادید برای اتباع ایرانی در مبادی ورودی گمرکات آستارا و بیله‌سوار، در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

«محسن پاک‌آئین» در جریان سفر یک روزه خود به شهرستان مرزی بندر آستارا در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه‌ی گیلان، در خصوص وضعیت صدور گذر مرزی جمهوری آذربایجان برای اتباع ایرانی خاطرنشان کرد: طی مذاکرات انجام شده با طرف آذری، مقرر شد تا تسهیلات ویزایی برای اتباع ایرانی قائل شوند.

وی ادامه داد: صدور ویزا در مبادی ورودی مرزها مهم‌ترین تصمیم اتخاذ شده در این زمینه است که در صورت تحقق، فراتر از«گذر مرزی» است.

پاک‌آئین با اشاره به اینکه اتباع ایرانی با بهره مندی از ویزا می‌توانند در عمق کشور آذربایجان تردد کنند، اظهار کرد: در نخستین اقدام این روند در جلفا و پلدشت در مرز نخجوان اجرا شده است و در طول سال شاهد اجرای آن در مرزهای آستارا و بیله‌سوار هستیم.

به گزارش ایسنا، در این سفر، سفیر ایران در جمهوری آذربایجان نشست‌های جداگانه‌ای را با مسئولان محلی شهرستان مرزی بندر آستارا برگزار کرد.

شهرستان مرزی و بندری آستارا با بیش از 86 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و هم‌جواری استان اردبیل و کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.

این شهرستان به‌واسطه دریا و بندر تازه تأسیس با کشورهای حاشیه‌ی دریای خزر مراودات اقتصادی و تجاری دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *