چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۲۱

ˈرضا نوروزیˈ روز چهارشنبه اظهار کرد: در سال 92، تعداد 131 پروانه کاربرد علامت استاندارد صادر شد که این تعداد نسبت به عملکرد…

ˈرضا نوروزیˈ روز چهارشنبه اظهار کرد: در سال 92، تعداد 131 پروانه کاربرد علامت استاندارد صادر شد که این تعداد نسبت به عملکرد سال 91، نشان دهنده رشد 30 درصدی بود.

وی افزود: تمدید پروانه کاربرد علامت استاندارد نیز در سال گذشته رشدی 36 درصدی داشت و استاندارد گلستان با تمدید 441 پروانه، از عملکرد سال 91 فراتر رفت.

وی گفت: عملکرد اداره نظارت بر اجرای استاندارد در سال گذشته هم چنین از برنامه تعیین شده پیشی گرفت و به رشد 151 درصدی نسبت به برنامه سال 92 رسید.

وی ادامه داد: برنامه استاندارد گلستان در سال 93، صدور 97 و تمدید 434 پروانه است که امید است با برنامه ریزی انجام شده، شاهد تحقق و پیشروی از آن باشیم.

مدیرکل استاندارد گلستان هم چنین گفت: در سال 92 تعداد یک هزار و 19 بازرسی فنی توسط کارشناسان اداره کل از واحدهای تولیدی استان صورت گرفت.

نوروزی افزود: در واقع هر واحد تولیدی حداقل دو بار بازدید شده و خطوط تولید، انبارها و آزمایشگاه های آن مورد بازرسی کارشناسان قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در سال گذشته هم چنین تعداد یک هزار و 637 نمونه برداری از محصولات واحد تولیدی در خطوط تولید و انبارهای واحد تولیدی صورت گرفته و بر اساس نتایج حاصل از آزمون این نمونه ها، اقدامات مقتضی و برخوردهای قانونی نیز انجام شده است.

وی با بیان این که مقایسه عملکرد و برنامه سال 92، نشان دهنده رشد 110 درصدی عملکرد در بازرسی فنی و 114 درصدی در نمونه برداری نسبت به برنامه است، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی برخی از واحدهای تولیدی، عملکرد سال 92 نسبت به سال 91 در این زمینه رشدی نداشت.

وی خاطرنشان ساخت: نمونه برداری از واحدهای تولیدی اغلب توسط شرکت های بازرسی تائید صلاحیت شده صورت می گیرد.

602

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *