دوشنبه، ۱۶ تیر ۹۳ - ۰۳:۱۹

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران ،رحمت الله کاشی اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال، تعداد هفت فقره جواز تأسیس صنایع تبدیلی…

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران ،رحمت الله کاشی اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال، تعداد هفت فقره جواز تأسیس صنایع تبدیلی بخش کشاورزی در استان سمنان صادر شد.

وی با اشاره به میزان سرمایه گذاری ثابت برای اتمام این طرح‌ها افزود: در این واحدهای تبدیلی و تکمیلی، در مجموع 76 میلیارد و 227 میلیون ریال سرمایه گذاری ثابت انجام می شود.

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به میزان سرمایه در گردش این واحدهای تولیدی بیان کرد: بیش از 33  میلیارد ریال نیز سرمایه در گردش این واحدهای تبدیلی و تکمیلی است و به ایت ترتیب مجموه سرمایه گذاری ثابت و سرمایه درگردش این واحدها نزدیک به 110 میلیارد ریال خواهد بود.

کاشی با اشاره به تعداد اشتغالی که این واحدها، پس از تکمیل و بهره برداری کامل ایجاد می‌کنند تصریح کرد: برآورد می شود که این واحدها بتوانند برای 100 نفر شغل ایجاد کنند.

وی با اشاره به میزان تولید محصولات فراوری شده کشاورزی و دامی توسط این واحدها گفت: این واحدها در زمان فعالیت خود به طور متوسط سالانه هفت هزار و 48 تن تولید دارند.

مدیر صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: این هفت واحد تبدیلی و تکمیلی برای تولید این مقدار محصول، از 11 هزار و 486 تن مواد خام نیز استفاده می‌کنند.

کاشی اظهار کرد: این واحدهای صنایع بخش کشاورزی در حوزه زراعی ،باغی و دام و طیور است که در شهرستان سمنان، شاهرود، مهدی‌شهر و آرادان راه‌اندازی می‌شوند.

انتهای پیام/ م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.