جمعه، ۰۶ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۶

سلامت نیوز: سخنگوی ستاد بیمه سلامت همگانی از صدور بیش از 3 میلیون و 150 هزار دفترچه بیمه همگانی رایگان برای ثبت نام…

سلامت نیوز: سخنگوی ستاد بیمه سلامت همگانی از صدور بیش از 3 میلیون و 150 هزار دفترچه بیمه همگانی رایگان برای ثبت نام کنندگان خبر داد و گفت: متقاضیان می توانند با وارد شدن به سایت سازمان بیمه سلامت و با استفاده از کد رهگیری از وضعیت پرونده خود مطلع شوند.

مهدی میرشاه ولد در گفتگو با مهر افزود: براساس آمارهای به دست آمده تاکنون برای حدود 60 درصد متقاضیان بیمه همگانی رایگان ، از سوی سازمان بیمه سلامت دفترچه بیمه صادر شده است .

وی گفت: عملیات صدور با توزیع کمی متفاوت است و با توجه به اینکه به متقاضیان پیامک ارسال می شود که باید برای دریافت دفترچه بیمه به دفاتر پیشخوان دولت که خود در فرم ثبت نام مشخص کرده اند مراجعه کنند به همین دلیل مدتی پس از صدور دفاتر به دست افراد می رسد و برهمین اساس تا کنون بیش از دو میلیون دفترچه توزیع شده است.

سخنگوی ستاد بیمه سلامت همگانی با اشاره به اینکه متقاضیان می توانند برای اطلاع از وضعیت پرونده خود به سایت سازمان بیمه سلامت مراجعه کنند ، تاکید کرد: ثبت نام کنندگان می‌توانند با وارد کردن کدرهگیری خود در سامانه از وضعیت پرونده‌شان مطلع شوند.

به گفته میرشاه ولد، تاکنون پنج میلیون و 200 هزار نفر در سایت سازمان بیمه سلامت ثبت‌نام کرده‌اند و این روند همچنان ادامه دارد و متوقف نخواهد شد و براساس آخرین آمارها استان تهران با 870 هزار نفر بیشترین ثبت نام را داشته است.

وی اظهار داشت: دفترچه بیمه تهرانیها تقریبا صادر شده و تا 15 تیرماه توزیع آن نیز در استان به پایان می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.