دوشنبه، ۰۲ تیر ۹۳ - ۰۹:۰۹

به گزارش ایرنا، آیت الله ˈغلامعلی نعیم آبادیˈ روز یکشنبه در دیدار مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان اظهار داشت: مدیریت مصرف و نهادینه…

به گزارش ایرنا، آیت الله ˈغلامعلی نعیم آبادیˈ روز یکشنبه در دیدار مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان اظهار داشت: مدیریت مصرف و نهادینه کردن فرهنگ صرفه جویی می تواند نقش بسزایی در گذر از بحران کم آبی موجود در استان داشته باشد.

آیت الله نعیم آبادی با تاکید بر تلاش همه جانبه مسوولان برای رفع مشکلات کم آبی در استان، تصریح کرد: یکی از چالش های امروز در استان مساله هدر رفت آب است که با رفع این چالش مشکل کم آبی هرمزگان برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه در همین راستا تامین اعتبار مورد نیاز برای اصلاح شبکه های آبرسانی بسیار ضروری می باشد، گفت: شهروندان هرمزگان باید مساله کم آبی در استان را جدی بگیرند و پا به پای مسوولان با صرفه جویی و مدیریت مصرف در گذر از بحران کم آبی استان تلاش کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان نیز در این دیدار با تاکید بر مشارکت هر چه بیشتر شهروندان در مدیریت مصرف آب، بیان داشت: به دلیل خشکسالی های پی در پی در استان و برداشت های بی رویه از سفره های زیرزمینی با محدودیت منابع آبی مواجه هستیم.

ˈحسین خادمیˈخاطرنشان کرد: نقش ائمه جماعات در راستای تبیین جایگاه آب در باورها و اعتقادهای دینی و فرهنگی مردم، نقش آموزه های دینی و فرهنگی در مصرف بهینه آب و سنت های ملی در حفظ و نگهداری منابع آبی با توجه به بحران جدی آب در استان، نقشی تاثیرگذار و غیرقابل انکار است.

یکم تا هفتم تیرماه به نام هفته صرفه جویی در مصرف آب نام گذاری شده است.ک/3

7198/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.