دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۱:۵۱

مکزيک و هلند سومين ديدار مرحله يک هشتم نهايي جام جهاني را در ورزشگاه کاستلائو شهر فورتالزا برگزار کردند که اين ديدار با…

مکزيک و هلند سومين ديدار مرحله يک هشتم نهايي جام جهاني را در ورزشگاه کاستلائو شهر فورتالزا برگزار کردند که اين ديدار با نتيجه 2 بر يک به سود هلند به پايان رسيد.

دو تيم در نيمه نخست بازي تقريبا متعادلي به نمايش گذاشتند. مکزيکي‌ها در ميانه‌هاي نيمه نخست با ضربه کارلوس سالسيدو خطرناک ظاهر شدند و هلند نيز سه دقيقه در دقيقه 26 با ضربه فان پرسي جواب اين حمله مکزيکي‌ها را داد. در دقايق پاياني نيمه نخست آرين روبن در محوطه جريمه مکزيک سرنگون شد اما داور مسابقه به اشتباه اين صحنه را پنالتي تشخيص نداد تا نيمه نخست با تساوي بدون گل به پايان برسد.

مکزيک در نيمه دوم بازي بهتري به نمايش گذاشت. تنها سه دقيقه از نيمه دوم گذشته بود که جيوواني دوس‌سانتوس با شوتي مهار نشدني دروازه هلند را فروريخت تا ال‌تري از حريف خود جلو بيفتد. هلندي‌ها پس از اين گل روي دروازه مکزيک خيمه زدند و حملات پي‌درپي را ايجاد کردند که درخشش اوچوآ و مدافعان مکزيک مهاجمان هلند را ناکام گذاشت.

فان خال در دقايق پاياني که تيمش را حذف شده مي‌ديد هونتلار را به جاي فان پرسي به زمين مسابقه فرستاد اما حضور اين مهاجم بلند قامت نيز سودي براي لاله‌هاي نارنجي نداشت. در نهايت وزلي اسنايدر قفل دروازه مکزيک را با شوتي محکم و روي پا باز کرد. اين پايان کار نبود. آرين روبن در دقايق پاياني در محوطه جريمه سرنگون شد و داور نقطه پنالتي را اعلام کرد که کلاوس يان هونتلار موفق شد بر خلاف جهش دروازه‌بان اين توپ را به گل دوم هلند تبديل کند تا اين ديدار با برتري 2 بر يک نماينده اروپا به پايان برسد. هلند در مرحله يک چهارم نهايي جام جهاني با برنده ديدار کاستاريکا و يونان بازي خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.