دوشنبه، ۲۰ فروردین ۹۷ - ۰۹:۰۴

صعود گردشگران از آتشفشان خاموش شهر پوئبلا مکزیک در حالی مورد توجه رسانه ها و گردشگران حاضر در این کشور قرار گرفته است…

صعود گردشگران از آتشفشان خاموش شهر پوئبلا مکزیک در حالی مورد توجه رسانه ها و گردشگران حاضر در این کشور قرار گرفته است که این فوران آتشفشانی به احتمال زیاد جریانات چشمه ای زمین-گرمایی را فعال کرده و آنها باعث شکستن لایه های سنگ آهکی مربوط به دوران مزوزوئیک شده اند، در این حال رسوب گذاری ترکیبات کربنات کلسیم و سیلیکات منجر به تشکیل پشته ای عظیم به ارتفاع ۴۳ فوت و پهنای ۷۵ فوت گشته که در واقع شبیه به قیف یک آتشفشان کوچک است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

این آتشفشان در محله ی La Libertad شهر پوئبلا مکزیک واقع شده و قرن ها مردم محلی آنرا به اشتباه به عنوان «کوچک ترین آتشفشان دنیا» می شناختند. در حقیقت Cuexcomate یک چشمه آب گرم خاموش و یا حتی یک آتشقشان گلی (Cuexcomate کلمه ای Nahautl به معنای ظرف گلی می باشد) است که به نظر می رسد از انفجار ماگما و آب سولفوری Popocatépetl، آتشفشان فعال و دومین قله ی بلند مکزیک در سال ۱۰۶۴ ایجاد شده باشد.

در بالای این آتشفشان خاموش حفره ای قیف مانندی وجود دارد که در واقع میان تهی است و سوراخی یه پهنای ۲۳ فوت در نوک آن وجود دارد. از طریق این سوراخ و به کمک پلکان فلزی مارپیچی که در این محل نصب شده، گردشگران می توانند وارد این سازه ی طبیعی شوند.

بیرون این قیف، لوحی وجود دارد که در سال ۱۹۷۰ نصب شده و در حقیقت اظهارات یک بازدید کننده در سال ۱۵۸۵ را به نمایش درمی آورد. این فرد Cuexcomate را چنین توصیف می کند:

تخته سنگی بسیار بزرگ با ارتفاعی محدود که روی نوک آن دهانی بزرگ وجود دارد به گونه ای که فکر می کنید این تخته سنگ، شکل گرفته تا چاهی را در خود نگه دارد. داخل آن بسیار عمیق است و در انتهای آن بوی بد آب راکد استشمام می شود.

روی این لوح همچنین آمده که زمانی این قیف به عنوان محلی برای تقدیم قربانی به خدایان بومی به کار می رفته، کمی بعدتر از آن به عنوان محلی برای ریختن اجساد قربانیان خودکشی استفاده می شده زیرا محلی ها در شهر پوئبلا بر این باور بودند که این افراد سزاوار دفن شدن نیستند. شاید بخاطر همین داستان های ترسناک است که مردمی که اطراف چشمه ی آبگرم زندگی می کنند به عنوان «فرزندان ناف شیطان» شناخته می شوند.

Cuexcomate که زمانی تنها نشان و عارضه ی موجود در این محل بوده، امروز با ساختمان های مختلفی احاطه شده، اما این موضوع چیزی از جذابیت آن برای گردشگران کم نکرده است. ‏‏‏

با هم در میهن پست تصاویر دیدنی از آتشفشان خاموش شهر پوئبلا مکزیک را تماشا می کنیم .

[highlight]منبع[/highlight]    amusingplanet

12 دیدگاه برای “صعود گردشگران از آتشفشانی خاموش در شهر پوئبلا مکزیک !”

 1. بهمن گفت:

  فکر نمیکنم خطری تهدیدشون کرده باشه

  1. حنانه گفت:

   خیلیم بهشون خوش گذشته و صفا کردن

 2. شیخی گفت:

  بنظرم صعود جالبی نبوده

 3. زانکو گفت:

  چه شایعاتی درباره این مکان وجود داشته و داره

 4. شکیب گفت:

  لذت صعود به کوه آتشفشان خیلی متفاوته با صعودهای دیگه

 5. سناتور گفت:

  داخلش خیلی قشنگه

 6. ملیکا گفت:

  چه آتشفشان کوچیکی

 7. راشد گفت:

  این آتشفشان خاموشه و براحتی میشه واردش شد

 8. مایکل گفت:

  عجیب ولی دیدنی

 9. افسانه گفت:

  چه صعود جالبی

 10. چارچنگولی گفت:

  بنظر میاد آتشفشان پر بازدیدی باشه

 11. رزازی گفت:

  چون آتشفشان کوچیکیه صعود از اون هیجانی نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *